środa, 27 lipca 2022 12:05

Zakończył się remont drogi w Grajowie. "Znacznie poprawi bezpieczeństwo"

Autor Marzena Gitler
Zakończył się remont drogi w Grajowie. "Znacznie poprawi bezpieczeństwo"

Zakończył się remont drogi powiatowej w miejscowości Grajów w gminie Wieliczka. Nowe rondo, zatoki przystankowe i chodniki znacznie poprawiły bezpieczeństwo.

Grajów to niewielka, pięknie położona miejscowość w gminie Wieliczka. Krzyżują się tu  drogi z Gorzkowa do Dobranowic oraz z Chorągwicy do centrum Grajowa. Teraz skrzyżowanie z drogą powiatową zostało przebudowane. Powstało tam bezpieczne rondo.

Modernizacja drogi powiatowej objęła około 200 metrowy odcinek między miejscowościami Raciborsko i Dobranowice w Grajowie. Zgodnie z projektem wykonano budowę ronda poprzez przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej z drogami gminnymi, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników, poboczy, zatok autobusowych, odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz wykonanie oznakowania poziomego.

- Budowa ronda w miejscu starego, kolizyjnego skrzyżowania znacznie poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu kołowego oraz pieszego. Jest to kolejna inwestycja drogowa, zrealizowana głównie dzięki rządowemu dofinansowaniu jakie powiat wielicki otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg -informuje wicestarosta Henryk Gawor.

Warto dodać, że z powodu budowy ronda przesunięto zabytkową kapliczkę przydrożną Matki Boskiej Różańcowej z 1856 roku, ufundowana przez Jana i Teklę Caycyków (Czajczyków).

Koszt całej inwestycji to 1,8 mln zł. z czego 888 tys. zł Powiat Wielicki pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje