poniedziałek, 7 czerwca 2021 08:16

Zakopane ma propozycję dla najmłodszych na najbliższy weekend!

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane ma propozycję dla najmłodszych na najbliższy weekend!

W niedzielę, 13 czerwca na Dolnej Równi Krupowej od 12:00 do 16:00 będzie świętowany Dzień Dziecka! Organizatorzy obiecują moc atrakcji, konkursy z nagrodami, słodycze i specjalni goście: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen M. Boruty-Spiechowicza i żołnierze Sił Powietrznych z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo – Kondycyjnego na Groniku.

Po lekcji survivalu na wszystkich czeka sportowy tor przeszkód zorganizowany przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. Wszak biegi, skoki i strzelanie do celu jest tym, co dzieci lubią najbardziej! Sekcja deskorolkowa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przeprowadzi pokazy i konkurencje dla początkujących połączone z warsztatami nauki jazdy. O zdobycie pozostałych sprawności zadbają harcerze Obwodu Tatrzańskiego ZHR.

Plakat informacyjny Fot.: UM Zakopane
Plakat informacyjny Fot.: UM Zakopane

O bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani ratownicy medyczni, kładąc szczególny nacisk na edukację w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. O tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na basenie, opowiedzą ratownicy wodni zakopiańskiego Aqua Parku. Może nawet nauczą dzieci pływać żabką? Jak zwykle nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez policję i wozu strażackiego z OSP Olcza. Być lotnikiem, strażakiem czy policjantem? Oto jest pytanie.

Na pewno warto zatrzymać się przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie będą odbywały się warsztaty z ozdabiania domków dla ptaków czy tworzenia zakładek do ulubionych książek. Cały dzień będą czekać na uczestników leżaki i akcja „Czytanie na trawie” z fragmentami „Koszmarnego Karolka” czy „Wakacji Mikołajka”.

– Wiemy, że wśród zakopiańskich dzieci nie brakuje tych z artystyczną duszą, więc specjalnie dla Was, choć nie tylko, Miejska Galeria Sztuki przygotowała warsztaty ilustratorskie i pokaz filmu „Rybak na dnie morza”. By wziąć udział w zajęciach należy odwiedzić siedzibę Galerii przy ul. Krupówki. Natomiast na Równi przy stoisku Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór przez cały dzień można wyczarować kwiaty z bibuły. Ostatnio mieliście szanse, by pochwalić się swoimi talentami plastycznymi. Podczas Dnia Dziecka zostaną one docenione, gdyż rozstrzygniemy aż trzy konkursy: Wszyscy Razem, Stacja Zakopane i projekt koszulki t-shirt na 10. Światowy Dzień Śniegu. Nagrodzeni zostaną także najwytrwalsi uczestnicy programu Cool-turalny Człowiek.

– zachęcają organizatorzy.

Tego, jak być eko, segregować odpady i dbać o jakość powietrza nauczą zgromadzonych pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, a o mniej znanych atrakcjach Zakopanego będzie można się dowiedzieć na stoisku Centrum Informacji Turystycznej.

Czas umilą zgromadzonym występy dzieci z zakopiańskich szkół podstawowych i przedszkoli, które oglądać można zajadając pyszną watę cukrową lub lody.

– Pamiętajcie, by odwiedzić wszystkie stoiska rozlokowane na Dolnej Równi Krupowej. Poza dobrą zabawą i porcją wiedzy znajdziecie tam przypinki, które otrzymacie po wykonaniu zadań. Warto zebrać wszystkie, by zdobyć atrakcyjne nagrody!

– podkreślają organizatorzy.

Program Zakopiańskiego Dnia Dziecka/Fot.: UM Zakopane
Program Zakopiańskiego Dnia Dziecka/Fot.: UM Zakopane

Inf.: Urząd Miasta Zakopane/Fot.: unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje