piątek, 10 stycznia 2020 12:58

Zakopane. 37-latek zaatakował ratownika medycznego a 61-latka policjanta

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane. 37-latek zaatakował ratownika medycznego a 61-latka policjanta

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który zaatakował ratownika medycznego oraz 61-latkę z Warszawy, która znieważyła interweniujących policjantów.

8 grudnia, w środę popołudniu, tatrzańscy policjanci zostali wezwani na SOR zakopiańskiego szpitala, gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, znajdował się nietrzeźwy mężczyzna, który zaatakował personel medyczny. Agresor demolował również wyposażenie Oddziału Ratunkowego. Policjanci niezwłocznie udali się do szpitala. Na miejscu sprawca w niecenzuralnych słowach „powitał” mundurowych. 37-latek z Zakopanego nie chciał się uspokoić, nie wykonywał też policyjnych poleceń. Funkcjonariusze obezwładnili go, a następnie zatrzymali. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ul. Jagiellońskiej.

Niestety ataki na ratowników medycznych i policjantów powtarzają się coraz częściej. Tego samego dnia wieczorem policjanci interweniowali na ul. Chałubińskiego w Zakopanem, gdzie nietrzeźwy mężczyzna leżał na śniegu, praktycznie bez kontaktu. Gdy policjanci próbowali mężczyźnie pomóc zaatakowała ich 61-letnia kobieta, jak się później okazało żona tego mężczyzny. W niecenzuralnych słowach nie tylko wymyślała policjantom wśród przechodniów, ale także atakowała ich, szarpiąc za mundur i grożąc pozbawieniem życia. Małżonkowie trafili do zakopiańskiej komendy w celu wytrzeźwienia. Okazało się, że oboje pochodzą z Warszawy, a pani przedstawiała się, jako osoba dobrze wykształconą. Jak widać zabrakło wiedzy na temat skutków nadużywania alkoholu.

Niebawem 37-latek jak i 61-latka usłyszą zarzuty karne. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale - najnowsze informacje