czwartek, 16 grudnia 2021 15:06

Zamknięto topowe ZOO. Powód: "trudna sytuacja pandemiczna"

Autor Marzena Gitler
Zamknięto topowe ZOO. Powód: "trudna sytuacja pandemiczna"

Do 31 grudnia zamknięte będzie Ogród Zoologiczny w Poznaniu. Drugie pod względem wielkości w Polsce dopadł koronawirus.

Jak się okazało, powodem zamknięcia placówki są problemy z zakażeniami wśród pracowników. ZOO poinformowało o tym na Facebooku:  "Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z powodu trudnej sytuacji pandemicznej, która dotknęła także pracowników zoo, dyrekcja Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, w porozumieniu z Dyrekcją Wydziału Zdrowia oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania p. Jędrzejem Solarskim, jest zmuszona zamknąć oba tereny naszej jednostki - Stare i Nowe Zoo - dla Publiczności do końca roku 2021 (do 31.12.2021 włącznie) Ponowne otwarcie zoo dla Zwiedzających nastąpi w dniu 1.01.2022. Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy. Nie możemy wykonywać naszej pracy zdalnie, nasze zwierzęta muszą być codziennie zaopiekowane. Liczymy na Państwa zrozumienie. Filmiki świąteczne oczywiście będą, tak, byście mogli Państwo być choć trochę z nami.  Życzmy sobie wszyscy zdrowia! Do zobaczenia w przyszłym roku! Na zdjęciu Cisna, zechciała nam się dzisiaj na chwilę pokazać." - czytamy w komunikacie.

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z powodu trudnej sytuacji pandemicznej, która dotknęła także pracowników...

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Środa, 15 grudnia 2021

Nowe Zoo w Poznaniu to drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce. Zajmuje ponad 120 hektarów. Poznańskie Zoo słynie z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów, która należy do jednej z najbogatszych w Europie. W rekordowych okresach odwiedza je blisko 100 tysięcy osób miesięcznie.

fot. Fb. Zoo Poznań Official Site

Polska

Polska - najnowsze informacje