środa, 21 kwietnia 2021 14:24

Zmiana w sprawie noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Niedzielski zabrał głos

Autor Norbert Kwiatkowski
Zmiana w sprawie noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Niedzielski zabrał głos

W ostatnich dniach pojawiało się wiele pytań dotyczących nakazu zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu, w otwartej przestrzeni. W trakcie środowej konferencji prasowej głos w tej sprawie zajął minister zdrowia Adam Niedzielski.

Maseczki w całym kraju obowiązują od 10 października 2020 roku. Zakrywanie nosa i ust obowiązkowe jest nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na świeżym powietrzu.

Od tej reguły oczywiście istnieją wyjątki - zakrywanie twarzy nie jest wymagane np. na terenie lasów, zieleńców lub parków.

Pojawiające się głosy o zniesieniu noszenia maseczek na otwartej przestrzeni skomentował Adam Niedzielski.

- Głównym kryterium, które będzie brane pod uwagę, to częstotliwość zakażeń - oznajmił szef resortu zdrowia. Rozmawiamy na ten temat, opieramy się na najnowszych badaniach w tym temacie. W przyszłą środę odniesiemy się także do tego zagadnienia. (...) Na dziś jest to dla mnie ryzyko nieakceptowalne - zapowiedział minister zdrowia.

Szef MZ także wcześniej zapowiadał, że większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja i czerwca. Więcej na temat wprowadzonych zmian przeczytasz tutaj.

PILNE. Zmiany w obostrzeniach dla 11 województw
Jeszcze przed południem rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po jego zakończeniu odbyła się konferencja, na której głos zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak ocenił Niedzielski, apogeum zakażeń i hospitalizacji III fali koronawirusa mamy za sobą. “Najważniej…

Info oraz foto: Ministerstwo Zdrowia

Małopolska - najnowsze informacje