wtorek, 14 stycznia 2020 14:14

Dobczyce: Znalazł zakrwawionego brata w pokoju. Spanikowany zadzwonił na policję

Autor Manuel Langer
Dobczyce: Znalazł zakrwawionego brata w pokoju. Spanikowany zadzwonił na policję

W  piątkowy poranek dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc. Zgłaszającym był spanikowany mężczyzna, który  oznajmił, że jego 48-letni brat usiłował popełnić  samobójstwo i jego życie jest zagrożone.

Na  miejsce skierowani zostali policjanci , którzy znajdowali się najbliżej  domu poszkodowanego oraz karetka pogotowia. Patrol w składzie: st.  sierż. Łukasz Jania i st. sierż. Łukasz Nieckula  po otrzymaniu zgłoszenia włączyli sygnały uprzywilejowania i jak  najszybciej pojechali na miejsce. Pod wskazany adres dojechali jako  pierwsi, już po trzech minutach od zgłoszenia. Przed domem na  policjantów czekał roztrzęsiony brat poszkodowanego, który pośpiesznie  wskazał im pokój, w którym znajdował się zakrwawiony mężczyzna.  Policjanci użyli jałowych opatrunków i bandaża, zatamowali krwawienie i  opatrzyli rannego. W tej sytuacji pomogło doświadczenie jednego z  policjantów, który jest ratownikiem.

Poszkodowany  był blady, splątany, bowiem stracił już sporo krwi. Do czasu przyjazdu  karetki policjanci czuwali nad poszkodowanym, utrzymywali z nim kontakt.  Po kilku minutach na miejsce przyjechał  zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował mieszkańca Gminy  Wiśniowa do szpitala w Myślenicach.

Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Info/foto: policja

Myślenice - najnowsze informacje