piątek, 5 maja 2023 11:46

Znalazłeś ten banknot na ulicy? Możesz mieć problemy z policją

Autor Katarzyna Jamróz
Znalazłeś ten banknot na ulicy? Możesz mieć problemy z policją

Komisariat Policji V w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy, do którego doszło w piątek (5 maja) w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju. Policja apeluje do świadków, którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot.

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem, jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się o utracie gotówki i powiadomił policję. W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy.

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, mundurowi proszą o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę, grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub  art. 119 kodeksu wykroczeń).

Inf. Małopolska Policja
Fot. Ilustracyjne

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka