środa, 20 listopada 2019 10:56

Zobacz jak wyglądały przenosiny pacjentów Szpitala Akademickiego - WIDEO

Autor Manuel Langer
Zobacz jak wyglądały przenosiny pacjentów Szpitala Akademickiego - WIDEO

W związku z przeniesieniem siedziby Szpitala Uniwersyteckiego UJ z ul. Kopernika na ul. Jakubowskiego w Krakowie Prokocimiu od wczoraj odbywa się przewóz pacjentów z oddziałów szpitalnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dbając o bezpieczeństwo chorych oraz sprawne działanie służb medycznych eskortują kolumny z transportem chorych. Zorganizowany przejazd ambulansów i busów z pacjentami odbywa się ulicami Krakowa na sygnałach uprzywilejowania. Załogi oznakowanych pojazdów służbowych (jeden radiowóz na początku kolumny oraz jeden na końcu kolumny) zapewniają płynne przemieszczanie się kolejnych ekip transportu medycznego ulicami miasta, z uwzględnieniem panującego natężenia ruchu, przy czym nie szybkość jest tu priorytetem tylko bezpieczeństwo przewożonych osób.

Do tej pory, działania przebiegają zgodnie z założonym planem i nie występują dodatkowe utrudnienia dla kierowców.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności oraz nie rozdzielanie kolumn pojazdów transportu medycznego. O tym że radiowóz prowadzi kolumnę świadczą włączone - oprócz niebieskich - czerwone sygnały świetlne.

Info/foto/wideo: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje