wtorek, 30 sierpnia 2022 13:15

Życie to nie gra komputerowa. 45-latek pędził swoim lamborghini 260 km/h (WIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Życie to nie gra komputerowa. 45-latek pędził swoim lamborghini 260 km/h (WIDEO)

Świetne i szybkie auto nie powoduje, że kierowca ma więcej uprawnień na drodze. Przekonał się o tym kierowca lamborghini, który pędził z prędkością 259,7 km/h, lekceważąc znak ograniczenia do 120 km/h. Pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło w piątek (26 sierpnia br.) na trasie S-7 Widoma – Szczepanowice (powiat  krakowski). Policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kontrolując prędkość nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli jadące z dużą prędkością lamborghini. Natychmiast zmierzyli jego prędkość i okazało się, że kierowca tego pojazdu przekroczył dozwoloną prędkość o 139,7 km/h, pędząc 259,7 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.

Pirat drogowy natychmiast został przez stróżów prawa zatrzymany do kontroli drogowej. Za złamanie limitu  prędkości kierowcę lamborghini, którym okazał się, 45-letni mieszkaniec Miechowa mundurowi ukarali  mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Źródło oraz foto: małopolska policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje