sobota, 17 czerwca 2023 06:51

20-latek poszedł do toalety w restauracji. Oni ruszyli za nim...

Autor Marzena Gitler
20-latek poszedł do toalety w restauracji. Oni ruszyli za nim...

O wyjątkowym pechu może mówić 20-latek, na którego uwzięli się trzej mężczyźni. Za to co zrobili grozi im do 10 lat więzienia.

W niedzielę, 11 czerwca br. młody człowiek został napadnięty w jednej z wielickich restauracji. Jak ustaliła policja, za 20-letnim mieszkańcem powiatu wielickiego, który chciał skorzystać z toalety w lokalu, weszło trzech mężczyzn, którzy poszli prosto za nim do łazienki. Tam zabrali mu telefon komórkowy, a potem go pobili. Na miejsce wezwano Policję. Jak się okazało 20-latek został drugi raz napadnięty i pobity tego samego dnia (wcześniej doszło do tego w godzinach porannych).

Policjanci w trakcie wykonywania czynności ustalili, że zrobili to ci sami sprawcy. Na szczęście nie zostaną bezkarni. Mundurowi zatrzymali wszystkich trzech już dwa dni po napaści. Dwóch było rówieśnikami 20-latka, a jeden o rok starszy. W trakcie zatrzymania przy 21-letnim mężczyźnie znaleziono marihuanę, natomiast przy jednym z 20-letków - mefedron.

Wszyscy sprawcy podwójnego pobicia i kradzieży usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, pobicia oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Pixabay.com

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka