czwartek, 23 września 2021 11:02

7 pomysłów na wykorzystanie starych i zużytych skarpetek

Autor kal
7 pomysłów na wykorzystanie starych i zużytych skarpetek

Czy Ty też masz wrażenie, że niektóre skarpetki celowo chowają się w stosach bielizny, w suszarce lub w pralce? Czy też tak masz, że jedna skarpetka z pary się zużywa i robi dziurawa szybciej niż druga?

Jeśli masz dużo pojedynczych skarpetek bez pary, to nie przejmuj się! Przecież noszenie skarpetek nie do pary jest ostatnim krzykiem mody! Jeśli jednak to dla Ciebie za dużo, to i tak nie ma sensu trzymać tych wszystkich skarpetek w szufladzie. Kiedy postanowisz przestać nosić któreś ze swoich skarpetek, możesz je wykorzystać w inny sposób. Stare skarpetki z recyklingu mogą przydać Ci się w domu. Oto kilka pomysłów na ich wykorzystanie.

Zapobieganie gnieceniu się ubrań w suszarce

Może nigdy nie słyszałaś o tej sztuczce, ale gwarantujemy, że naprawdę działa. Jeśli zapomnisz wyjąć pranie z suszarki i stanie się mocno pogniecione, to nie musisz wszystkiego od nowa prać lub prasować. Wystarczy włożyć jedną lub dwie wilgotne skarpetki do bębna i włączyć suszarkę jeszcze raz na parę minut. Pogniecione ubrania rozprostują się i problem zostanie rozwiązany jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Ochrona podczas przenosin

Wiesz, jak to jest. Podczas przenosin nie da się uniknąć pewnych strat materiału. Czy da się? W zużytych skarpetkach można przechowywać drobne i delikatne przedmioty. Każdy przedmiot w osobnej skarpetce Zapewnia to ochronę przed zbiciem lub złamanie przez inne przedmioty. Podobny chwyt można zastosować przy przesuwaniu mebli. Aby osłonić podłogę, podłóż na przykład skarpetkę pod każdą nogę stołu. Proste, prawda?

Zabawka dla dzieci lub zwierzaków

Czy wiesz, z czego są zrobione ekologiczne zabawki pluszowe? Oczywiście ze zużytych skarpetek! Wypchaj palce skarpetki gąbkowym wypełnieniem i nadaj mu dowolny kształt. Wyobraźnia nie zna granic! W efekcie możesz otrzymać kolorową zabawkę dla dzieci lub zwierzaka domowego. Skarpetkowe lalki można ozdobić markerem, guzikami, cekinami, elementami z wełny i innymi dodatkami. Zaangażuj swoje dzieci w robienie takich zabawek. Gwarantujemy, że zapałają do nich miłością!

Szmatki do ścierania kurzu

Stare skarpetki świetnie ścierają kurz z mebli, drzwi, a nawet wiatraków podsufitowych. Są idealne do wszelkiego rodzaju prostych i szybkich czynności. Szczególnie dobrze sprawdzają się w czyszczeniu starych zakurzonych żaluzji, okiennic i podobnych przedmiotów, w przypadku których zwykła ścierka byłaby bezużyteczna. Włóż skarpetki na dłonie zamiast na stopy i dokładnie wyczyść swój dom.

Do polerowania samochodu lub butów

Nie musisz kupować nowych ubrań, aby wyczyścić i wypolerować różne powierzchnie. Wystarczą do tego stare skarpetki. Są doskonałe do nakładania wosku i polerowania lakieru samochodowego. Ścierki ze skarpetek mogą nawet służyć do wycierania z kurzu butów! Ponadto za ich pomocą można nawet polerować buty. Twój samochód i Twoje buty będą lśnić po takiej profesjonalnej pielęgnacji.

Dezodorant do butów

Pozostaniemy przy butach jeszcze przez chwilę, ponieważ skarpetki można wykorzystywać także jako dezodorant do butów. Wsyp parę łyżek stołowych sody do starej skarpetki i zawiąż ją na supeł. Włóż skarpetkę do przedniej części buta i zostaw ją tam na noc, aby wchłonęła zapachy. Przekonasz się, że było warto.

Gąbka do wycierania tablicy

Uwaga, to bardzo przydatna informacja dla nauczycieli! Zgubiła Ci się gąbka do wycierania tablicy? Żaden uczeń nie wie, co się z nią stało? Zamiast bawić się w Sherlocka Holmesa, skup się na nauczaniu, a następnego dnia tablicę możesz wycierać starymi skarpetkami. Z metody tej mogą także skorzystać rodzice uczący swoje dzieci w domu! Zauważysz, że tablicę da się wyczyścić o wiele lepiej niż do tej pory i dosłownie zapomnisz, że kiedykolwiek była Ci potrzebna zwykła gąbka.

Czy wiesz już, co zrobisz ze swoimi starymi i zużytymi skarpetkami?

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka