wtorek, 11 lipca 2023 13:22

Cheerleaderki z Nowego Sącza i Kamienicy ze srebrem na Mistrzostwach Europy

Autor Patryk Trzaska
Cheerleaderki z Nowego Sącza i Kamienicy ze srebrem na Mistrzostwach Europy

Cheerleaderki z Nowego Sącza i Kamienicy po raz kolejny rozsławiły Polskę na świecie. Podczas Mistrzostw Europy odbywających się w Weronie wywalczyły srebrny medal. Oprócz zespołu Global Cheer Małopolskę na mistrzostwach we Włoszech reprezentowały także zawodniczki Shiva Freestyle Pom i Shiva Kid Bit oraz Klub Sportowy Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca.

Mistrzostwa Europy Cheerleaders 2023 odbywały się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Weronie. To najważniejsza impreza rozgrywająca w tym roku na starym kontynencie. Wzięły w niej udział 184 drużyny reprezentujące 22 kraje. Wśród zespołów z Polski znalazły się aż trzy zespoły z naszego regionu: Global Cheer, Shiva Freestyle Pom i Shiva Kid Bit oraz Klub Sportowy Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca.

Przypomnijmy, Cheerleaderki Global Cheer to połączony zespół Diamond Cheer z Kamienicy i Cheer NS z Nowego Sącza. Został założony ponad 10 lat temu. Składa się z 24 zawodniczek startujących i jednej zawodniczki rezerwowej. Trenerem zespołu jest Mirosław Haczek. W czasie swojej długoletniej działalności zgromadził kilkanaście tytułów w różnych kategoriach tanecznych i akrobatycznych, a także odnosił znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej, m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy w Atenach w 2022 roku.

inf./fot. Małopolska.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka