środa, 1 maja 2024 08:41

Chwile grozy w Tatrach. Turysta uciekł w ostatniej chwili

Autor Katarzyna Jamróz
Chwile grozy w Tatrach. Turysta uciekł w ostatniej chwili

Nagranie, które zostało udostępnione przez Tatrzański Park Narodowy na Facebooku niewątpliwie mrozi krew w żyłach. Na filmiku widzimy lawinę, która przecięła szlak na Rysy. W jej pobliżu znajdował się turysta.

W poniedziałek (29 kwietnia) nad Czarnym Stawem pod Rysami zeszła lawina, która przecięła szlak prowadzący na szczyt. Na nagraniu widać, że w jej pobliżu znajdował się turysta, któremu udało się uciec w ostatniej chwili.

⚠️ Ku przestrodze - dzisiejsza lawina nad Czarnym Stawem pod Rysami ⚠️ Wyżej w Tatrach panują zimowe warunki,...

Opublikowany przez Tatrzański Park Narodowy Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego

Tatrzański Park Narodowy zdecydował się udostępnić nagranie w mediach społecznościowych "ku przestrodze". – Wyżej w Tatrach panują zimowe warunki, obowiązuje zagrożenie lawinowe. Wyruszając podczas majówki w Tatry, pamiętajcie: Wasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Was. Bądźcie rozważni. Dopasujcie swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach oraz do swoich umiejętności i doświadczenia zimowego – przypomina TPN w zamieszczonym na Facebooku poście.

W Tatrach obecnie obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Wybierając się w wyższe partie Tatr należy pamiętać o zabraniu ze sobą typowo zimowego wyposażenia w postaci raków, czekana, kasku oraz lawinowego ABC.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka