wtorek, 28 czerwca 2022 11:18

Czy studia podyplomowe psychologiczne są trudne?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy studia podyplomowe psychologiczne są trudne?

Chcesz rozpocząć studia podyplomowe z psychologii, ale nie masz pewności, czy sobie poradzisz? Zastanawiasz się, czy to kierunek rozwoju odpowiedni właśnie dla Ciebie? Poznaj szczegóły dotyczące tej ścieżki kształcenia i podejmij odpowiednią decyzję.

Czy jakieś trudności mogą Cię spotkać podczas studiowania?

Psychologia łączy w sobie wiele dziedzin nauki. Podczas nauki spotkasz się z koncepcjami historycznymi, podstawami filozofii i biologii, ale także statystyką i metodologią. Studia podyplomowe są ukierunkowane na jedną dziedzinę (np. psychologia sportu, sprzedaży, wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży), dlatego będziesz poruszał się głównie w interesującym Cię temacie.

Co będzie Ci potrzebne w czasie nauki? Głownie wewnętrzna dyscyplina, dzięki której łatwiej będzie Ci poruszać się pomiędzy wieloma dziedzinami. Jeśli już posiadasz doświadczenie zawodowe, możesz od razu odnosić się do konkretnych przykładów i korzystać z nowo nabytej wiedzy w praktyce. Jeśli interesuje Cię wybrana dziedzina, a Twoim celem jest poszerzanie wiedzy – nie powinny spotkać Cię trudności.

Wybierz najlepszą szkołę

Nauka na studiach z psychologii nie będzie trudna, jeśli kształcenie przebiegnie w ciekawy sposób. Wybierz szkołę, w której program realizowany jest z pasją. Najważniejsza jest umiejętność przekazywania przydatnej wiedzy w przystępny sposób przez osoby prowadzące. Studia podyplomowe powinny uczyć wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Dzięki temu zyskasz nowe umiejętności, którym będziesz czuć się pewniej zarówno w pełnionej roli zawodowej, jak i życiu prywatnym.

Jak przygotować się do studiowania psychologii?

W zasadzie nie potrzebujesz specjalnego przygotowania do podjęcia nauki w tym kierunku. Studia podyplomowe z psychologii są dedykowane nie tylko magistrom pedagogiki i psychologii, ale każdemu, kto stawia na rozwój osobisty lub chce podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.Jedne, co będzie Ci potrzebne, to chęć poszerzania własnych kompetencji. Dobrze, jeśli uda Ci się wyznaczyć cel, do którego przybliżą Cię studia z psychologii.

Co zyskasz studiując psychologię?

Studia psychologiczne z pewnością nie należą do najłatwiejszych kierunków. Jeśli zdecydujesz się na jednolite studia magisterskie, przygotuj się na dużą porcję wiedzy z zakresu biologii i koncepcji historycznych, szczególnie w początkowym okresie. Stanowią one podstawę do dalszej, świadomej nauki. W późniejszych etapach kształcenia najważniejsza będzie umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Wybierz szkołę, w której doświadczona kadra nauczy Cię praktycznego wykonywania zawodu. Jednym z takich miejsc w Łodzi jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Wychodzi ze swoją ofertą do szerokiego grona studentów i kandydatów, udostępniając możliwość studiowania online oraz poszerzania wiedzy w wybranym kierunku na studiach podyplomowych. Psychologia dla magistrów na WSBiNoZ to połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnością wykorzystania jej w praktyce.

Kto może wybrać podyplomowe studia psychologiczne?

Zastanawiasz się, czy warto pójść na studia? Psychologia to kierunek, który poszerza perspektywy zawodowe, ale jest też szansą na rozwój własnej osobowości. Decydują się na nie nie tylko osoby, które potrzebują tego w celach zawodowych, ale także prywatnych. To kierunek, dzięki któremu łatwiej jest zrozumieć mechanizmy własnego postępowania. Wielu pragnie pomagać innym i właśnie z tego względu chcą podjąć się nowego wyzwania. Studiowanie psychologii w Łodzi to szansa na rozwój świadomości samego siebie i pozyskanie nowej, użytecznej wiedzy.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje