środa, 18 października 2023 13:07

Dramat mieszkanki powiatu krakowskiego. Łącznie straciła 90 tysięcy złotych

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramat mieszkanki powiatu krakowskiego. Łącznie straciła 90 tysięcy złotych

Oszuści nie dają za wygraną, a ich metody są coraz bardziej kreatywne. Przekonała się o tym seniorka z powiatu krakowskiego, która straciła dobytek całego życia.

Niestety pomimo licznych apeli policji - osoby zwłaszcza starsze - wykazują się łatwowiernością. 17 października (wtorek) na terenie gminy Świątniki Górne mieliśmy do czynienia z oszustwem i wyłudzeniem pieniędzy metodą „na wypadek”.

W godzinach popołudniowych do 79-latki z numeru zastrzeżonego na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, podając się za jej zięcia. Rozmówca zwrócił się do kobiety „mamo” i poinformował ją, że  miał wypadek, w wyniku którego potrącił ciężarną kobietę na pasach, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kolejno poinformował ją, że będzie musiał zapłacić, aby uniknąć więzienia. Na koniec „zięć” jej przekazał, że rozmowę na ten temat podejmie z nią policjant, który przyjedzie na miejsce i użyje hasła ,, jestem od Kingi”.

Po około pół godziny pod domem seniorki zjawił się mężczyzna wypowiadając wspomniane hasło i zażądał od kobiety pieniądze, które jak ją poinformował ma przekazać prokuratorowi, aby zięć nie trafił do więzienia. Niczego nieświadoma seniorka przekazała mężczyźnie zapakowaną w reklamówkę gotówkę w kwocie 80 tysięcy złotych wraz ze złotą biżuterią o wartości około 10 tysięcy złotych.

Na tym kontakt seniorki z oszustami się urwał. W ten sposób kobieta straciła oszczędności swojego życia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Foto: Unsplash

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka