wtorek, 31 maja 2022 08:42

Dramatyczna walka o życie. Nastolatka wskoczyła do Wisły, żeby ratować koleżankę

Autor Marzena Gitler
Dramatyczna walka o życie. Nastolatka wskoczyła do Wisły, żeby ratować koleżankę

Krakowska Policja podała okoliczności niedzielnego wypadku w Krakowie przy bulwarze Rodła. Jak się okazało 15-latka wskoczyła do Wisły, aby ratować koleżankę.

Przypominamy, w niedziele popołudnie, 29 maja, około 17:30 dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w Wiśle znajdują się dwie osoby. O szczegółach akcji przy bulwarze Rodła poinformowała KMP w Krakowie.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że dwie 15-latki piły alkohol nad brzegiem na bulwarze Rodła w Krakowie. Gdy jedna z nich wstała, nagle straciła równowagę, zatoczyła się i wpadła do wody. Dziewczyna próbowała się ratować, ale bardzo szybko zniknęła pod taflą wody. Druga nastolatka wskoczyła do wody na ratunek koleżance. Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego, betonowego nadbrzeża już nie była wstanie wydostać się na brzeg, bo cały czas trzymała koleżankę. Dziewczyna wołała o pomoc z trudem utrzymując się na wodzie. Cały czas jednak jedną ręką podtrzymywała nieprzytomną 15-latkę, a drugą kurczowo trzymała się betonowego nadbrzeża. Na szczęście jej wołanie usłyszał przypadkowy przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe.

Na miejscu wypadku - przy bulwarze Rodła (na krakowskim Zwierzyńcu) błyskawicznie pojawiła się policyjna motorówka. Funkcjonariusze wciągnęli dziewczyny na łódkę i od razu zajęli się pomocą. Udzielili też pierwszej pomocy nieprzytomnej dziewczynie. Pogotowie ratunkowe, które przyjechało na bulwar, zabrało obie nastolatki do szpitala. Jak informuje Super Exspress, ta która była nieprzytomna, została wprowadzone w stan śpiączki fizjologicznej. Jej koleżance nic poważnego się nie stało - była zziębnięta i wystraszona.

Trzeba przyznać, że dziewczyna, która wskoczyła ratować koleżankę, może zaimponować odwagą i zasługuje na nagrodę. Jest jednak jedno ale... Obie dziewczyny piły alkohol i z tego powodu grożą im przykre konsekwencje. Sprawą spożywania alkoholu przez 15-latki zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny.

inf. i fot. KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje