środa, 14 czerwca 2023 12:00

W Wieliczce powstał nowoczesny kompleks edukacyjno-oświatowy

Autor Marzena Gitler
W Wieliczce powstał nowoczesny kompleks edukacyjno-oświatowy

2 czerwca, z zgodnie z zapowiedzią, wszyscy uczniowie i rodzice zainteresowani zapisaniem dzieci do nowej placówki mogli zwiedzić i obejrzeć Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Jedynaka w Wieliczce, która będzie funkcjonować od września w nowo otwartym budynku.

We wrześniu uczniowie z Miasta i Gminy Wieliczka rozpoczną naukę w jednym z najnowocześniejszych obiektów w regionie: Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym. Nowoczesny, dwukondygnacyjny kompleks oświatowy o powierzchni blisko 4000 mkw. wraz z kompleksem sportowym, powstał w ciągu dwóch lat. Inwestycja prowadzona była przez CER Solne Miasto.

Dzień otwarty w nowej SP 6 - fot. UMiG Wieliczka

Docelowo w szkole uczyć się będzie około 450 uczniów w klasach od I-VIII. Będą również dwa oddziały przedszkolne. Wciąż trwa otwarty nabór do nowej szkoły. W nowej podstawówce mieści się m.in. 14 sal lekcyjnych, świetlica, stołówka i biblioteka, hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią (do gier zespołowych, wraz z bieżnią do skoku w dal), całoroczne boisko piłkarskie z trybunami dla widzów, przykryte drewnianą konstrukcją oraz plac zabaw dla dzieci. Nauka w nowej szkole będzie odbywać się na jedną zmianę. Podobnie jak w przypadku wszystkich samorządowych podstawówek w gminie Wieliczka, również do SP 6 zostanie zapewniony dowóz uczniów do szkoły.

Dzień otwarty w nowej SP 6 - fot. UMiG Wieliczka

Zgromadzonych uczniów i rodziców powitała zastępca Burmistrza ds. Społecznych - Agnieszka Szczepaniak wraz z dyrektor nowej szkoły - Eweliną Klimek-Kupiec, Anną Całką - dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli MiG Wieliczka oraz Tomaszem Machnikiem - kierownikiem Referatu Samorządowych Przedszkoli. Po szkole i obiektach sportowych oprowadzał zainteresowanych prezes CER Solne Miasto - Łukasz Sadkiewicz, który prowadził i nadzorował inwestycję. Po zakończonej sesji Rady Miejskiej w Wieliczce do spotkania z rodzicami dołączył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Zastępcą Burmistrza ds. Inwestycji - Piotrem Krupą oraz radną Rady Miejskiej - Elżbietą Sikorą.

Dzień otwarty w nowej SP 6 - fot. UMiG Wieliczka

Dzień otwarty w nowej szkole połączony został z ceremonią rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, w którym nagrodzono najbardziej kreatywne i pomysłowe prace uczniów przedstawiające Wieliczkę -  miasto przyszłości, miasto marzeń w 2060 roku.

Inf. i fot. MiG Wieliczka

Dzień otwarty w nowej SP 6 - fot. UMiG Wieliczka
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka