sobota, 1 czerwca 2024 08:32

I na co ten pośpiech? Dwóch kierowców z powiatu oświęcimskiego straciło prawo jazdy

Autor Norbert Kwiatkowski
I na co ten pośpiech? Dwóch kierowców z powiatu oświęcimskiego straciło prawo jazdy

Mundurowi z Oświęcimia zatrzymali dwóch kierowców, który w znaczący sposób przekroczyli dozwoloną prędkość na danym odcinku drogi. W obu przypadkach zostały zatrzymane prawo jazdy.

W środę, tuż po godzinie 9, na ulicy Głównej w Osieku zatrzymano do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Kia, która jechała z prędkością 102 km/h, na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Za kierownicą auta siedziała 44 - letnia mieszkanka powiatu myślenickiego. Funkcjonariusze poinformowali ją o popełnionym wykroczeniu, a następnie zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo nałożyli na nią mandat karny w wysokości  1500 złotych oraz punkty karne.

Tego samego dnia, o godzinie 20.50 na ulicy Andrychowskiej w Piotrowicach policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu marki BMW, który jechał z prędkością 103 km/h, na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Tym razem za kierownicą auta siedział 40 - letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Wymiar kary był taki sam, jak w poprzednim przypadku, czyli zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz mandat wysokości 1500 złotych.

Foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka