piątek, 5 kwietnia 2024 12:28

Jadąc rowerem ledwo utrzymywał równowagę. Mężczyzna trafił za kraty

Autor Katarzyna Jamróz
Jadąc rowerem ledwo utrzymywał równowagę. Mężczyzna trafił za kraty

Pijany rowerzysta został ujęty przez mieszkańca powiatu. Mężczyzna na drodze publicznej zagrażał nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. 26-latek po wytrzeźwieniu trafił do aresztu na niemal 300 dni.

Jeden z mieszkańców powiatu tarnowskiego był świadkiem, jak nietrzeźwy rowerzysta ledwo utrzymuje równowagę jadąc rowerem po drodze. – Jego jazda zagrażała zarówno jemu, jak i innym kierowcom jadącymi tą drogą. Mieszkaniec powiatu postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę i powiadomił mundurowych z Tuchowa, którzy przyjechali na miejsce interwencji. Z rowerzystą był utrudniony kontakt, jednak po wylegitymowaniu policjanci musieli go zatrzymać. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego poruszał się rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności – informuje tarnowska policja.

Trafił do aresztu na niemal 300 dni

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu został przetransportowany do Zakładu Karnego w Tarnowie, gdzie spędzi najbliższe 270 dni. Dodatkowo przeciwko 26-latkowi zostanie przeprowadzone postępowanie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej, co stanowi wykroczenie.

Fot. Policja.pl

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka