poniedziałek, 16 maja 2022 09:50

Jak dokonać zamówienia w hurtowni odzieży firmowej — poradnik

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dokonać zamówienia w hurtowni odzieży firmowej — poradnik

Posiadasz firmę i chcesz swoich pracowników wyposażyć w odzież firmową? A może planujesz upominki dla swoich klientów? Skorzystaj z usług hurtowni odzieży formowej. Zapoznaj się z czterema skutecznymi krokami, w jaki sposób dokonywać zamówień i ciesz się unikatowym znakowaniem odzieży. Wypromuj swoją markę, stań się rozpoznawalny.

Krok pierwszy — kto dokonuje zamówienia?

Dokonując zamówienia w hurtowni odzieży formowej, na wstępie należy rozróżnić, czy zamówienia dokonuje osoba prowadząca działalność gospodarczą, konsument bez działalności lub jednostka organizacyjna bez osobowości prawnej. Jest to o tyle ważne, że w niektórych przypadkach wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, określanymi przez hurtownię. Przykładem może być maksymalna ilość zamawianych sztuk lub minimalna i maksymalna kwota zamówienia.

Krok drugi — warunki realizacji zamówienia

Aby hurtownia odzieży firmowej mogła przystąpić do realizacji zamówienia, potrzebuje od klienta wszelkich szczegółów na jego temat. Polecaną drogą komunikacji jest e-mail ze względu na szybkość przekazywania informacji, a także w razie potrzeby, łatwego dostępu do nich.

W tym aspekcie istotny jest posiadany przez dany artykuł numer, symbol lub kod producenta. Należy określić również jego kolor, a także zamawianą ilość. Na tym etapie należy także określić, czy odzież ma posiadać znakowania i nadruki. Jeżeli tak, konieczne będzie dostarczenie plików graficznych.

Etap ten kończy się podaniem hurtowni danych niezbędnych do wystawienia faktury, a także określeniem formy wysyłki towaru.

Krok trzeci — warunki przystąpienia do realizacji zamówienia

Niektóre hurtownie odzieży firmowej, zanim wyślą towar, przekazują klientowi wstępny projekt do zatwierdzenia. Dopiero po jego zatwierdzeniu przystępują do realizacji zamówienia. Warto jednak pamiętać, że podstawowym warunkiem jest wcześniejsza przedpłata lub wpłacenie zaliczki na konto hurtowni.

Dokonując zakupu towarów, warto dowiedzieć się, czy klient ma możliwość zrezygnowania ze składanego zamówienia, a jeżeli tak, to do którego momentu (etapu) realizacji. Dzięki temu uniknie się ewentualnych rozczarowań i nieporozumień. Podobnie jest w kwestii nanoszenia potencjalnych poprawek lub zmian w zamówieniu, np. w ilości sztuk.

Warto także ustalić, czy wybrana hurtownia odzieży firmowej przyjmuje zwroty lub daje możliwość wymiany określonego produktu na inny.

Krok czwarty — zapoznanie się z terminami

Planując zamówienie odzieży firmowej, szczególnie istotne jest to przy większych nakładach lub przy skomplikowanym (złożonym) zamówieniu, ważne jest zapoznanie się z terminami i czasem trwania nie tylko samego tworzenia zamówienia, ale także czasu wysyłki. Zgłaszając się odpowiednio wcześniej do hurtowni odzieży firmowej, zapobiega się nieprzewidzianym opóźnieniom, dzięki czemu oszczędza się własne nerwy i stres. Są to sytuacje sporadyczne, aczkolwiek możliwe.

Dobrym przykładem jest tutaj czas pandemii, ponieważ wielu podwykonawców miało problemy z dostarczeniem niezbędnych materiałów, a tym samym tworzyły się przestoje w pracach przedsiębiorstw, warunkując brak możliwości realizacji terminowych zamówień.

W normalnych warunkach wszelkie terminy realizacji bez trudu można odnaleźć w regulaminie hurtowni lub kontaktując się z działem obsługi klienta.

Warto z hurtownią ustalić sposób komunikacji w przypadku ewentualnych wahań terminowych. Część z nich w regulaminach umieszcza informację o braku z ich strony odpowiedzialności w sytuacji, kiedy klient zbyt późno określi ogólne warunki zamówienia lub jeżeli opóźnienie niezależnie od przyczyny jest krótsze niż siedem dni roboczych.

Podsumowując, planując zamówienie w hurtowni odzieży firmowej, na wstępie warto zapoznać się z jej regulaminem. Znajduje się tam wiele istotnych informacji, które określają główne warunki składania zamówień. Następnie kierując się przedstawionymi czterema krokami, ma się gwarancję zadowolenia, sukcesu i to bez zbędnych nerwów i stresu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje