poniedziałek, 1 sierpnia 2022 06:55

Jak wybrać lampy wiszące do domu?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać lampy wiszące do domu?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów oświetlenia w polskich domach z pewnością są lampy wiszące. Łączą w sobie bowiem estetykę i funkcjonalność: ich projekty można dopasować do niemal każdego stylu aranżacyjnego, a ilość dostarczanego przez nie światła skutecznie rozjaśnia całe pomieszczenie. Mnogość dostępnych rozwiązań sprawia jednak, że niełatwo jest wybrać jedno rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Przedstawiamy praktyczne wskazówki.

Nowoczesne lampy wiszące sprawdzają się w większości pomieszczeń w naszych domach. Wykorzystujemy je zarówno w salonach i sypialniach, jak i kuchniach czy jadalniach. Doceniamy je ze względu na estetykę wykonania, funkcjonalność oraz fakt, że montuje się je w miejscu standardowo niewykorzystanym: pod sufitem. Warto również zauważyć, że szeroka gama produktów dostępnych w sklepie Domotio umożliwia precyzyjny dobór modelu do indywidualnych potrzeb, niezależnie od preferowanego stylu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by być zadowolonym z zakupu. Sprawdź, jak wybrać lampy wiszące do swojego mieszkania.

Jak wybrać lampy wiszące?

Nie ma rozwiązań idealnych, które będą odpowiadały wszystkim, ponieważ różnimy się między sobą pod względem gustu i wymagań. Na co zwracać uwagę, by wybrać lampy wiszące wpisujące się w nasze potrzeby? Poznaj listę najważniejszych czynników, które powinny mieć wpływ na twoją decyzję. Z pewnością przyda ci się w czasie zakupów.

Przeznaczenie lampy wiszącej i miejsce jej montażu

Lampy wiszące mogą pojawiać się w niemal każdym pomieszczeniu naszego domu. Jednocześnie warto podkreślić, że w każdym z nich służą innemu celowi. W sypialni najczęściej stanowią oświetlenie główne, jednak coraz częściej stosujemy je także jako dodatkowe źródła światła. W domach wielu użytkowników wykorzystuje się je jako alternatywę dla klasycznych lampek nocnych. Lampy wiszące pojawiają się także w salonie, gdzie montujemy je najczęściej w centralnym punkcie pomieszczenia. Rzucają światło na całą przestrzeń. Nierzadko są montowane również nisko nad stolikami kawowymi. Ich zadaniem może być zarówno rozjaśnianie, jak i budowanie przyjemnej atmosfery we wnętrzu. Na środku sufitu pojawiają się także w kuchniach czy pokojach dziecięcych. W większości pomieszczeń współistnieją z innymi rodzajami oświetlenia.

Jeśli ustalisz miejsce montażu i przeznaczenie konkretnej lampy, będziesz w stanie określić parametry potrzebnego ci oświetlenia. W niektórych pomieszczeniach, tj. w kuchni czy jadalni, bardzo pożądane są rozwiązania łatwe do utrzymania w czystości. W tych miejscach istotna jest także jasność oferowana przez wybrane przez ciebie lampy wiszące. To ważne, by podczas przygotowywania posiłków wszystko było dobrze widoczne, a po podaniu prezentowały się one bardzo apetycznie. Do sypialni natomiast warto zdecydować się na oświetlenie z ciemniejszymi kloszami. Gdy planujesz zastąpić nimi lampy stołowe, dokładnie sprawdź długość kabla. Podczas wyboru nawet najmniejsze aspekty przeglądanych modeli mają ogromne znaczenie.

Rozmiar klosza

Gdy przeglądasz lampy wiszące dostępne w sklepie internetowym Domotio, zwróć uwagę na ich rozmiar. Pamiętaj, że rozłożyste modele sprawdzają się w pomieszczeniach o dużych metrażach - w niewielkich pokojach lepiej jest postawić na subtelniejsze projekty. To rzeczywiście dość istotne dla finalnego efektu. Warto podkreślić, że niedopasowanie klosza do wymiarów wnętrza może sprawić, że będzie wyglądać na zagracone lub lampy wiszące w nim po prostu zginą. Co więcej, za małe modele zwyczajnie nie zapewnią wystarczającej ilości potrzebnego światła.

Czy małe lampy wiszące sprawdzą się wyłącznie w małych pomieszczeniach? Niekoniecznie - możesz śmiało stosować je na dużym metrażu, ale warto robić to z głową. Jeśli mają stanowić główne oświetlenie, zadbaj o kilka punktów świetlnych. Są też bardzo dobrym wyborem, gdy szukasz dodatkowego źródła światła na większej przestrzeni. Dzięki nim możliwe jest podzielenie jej na mniejsze strefy - mogą pojawić się np. po dwóch stronach łóżka, nad stolikiem kawowym czy nad kuchenną wyspą.

Styl lampy wiszącej

Idealne oświetlenie do twojego domu jest nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. To bardzo ważne, by wpisywało się w twoje wymagania i gust, jednocześnie stanowiąc uzupełnienie dla dominującej aranżacji. Pamiętaj, że w twoim domu masz czuć się w pełni swobodnie - żaden element nie powinien źle wpływać na twoje samopoczucie. Lampy wiszące również nie mogą sprawiać, że odpoczynek nie będzie efektywny.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje