poniedziałek, 19 grudnia 2022 07:48

Kiedy najczęściej nosimy kamizelki?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy najczęściej nosimy kamizelki?

Kamizelki to dosyć nietypowy element męskiej garderoby. Najczęściej noszone są wtedy, gdy towarzyszy im na przykład garnitur a dana okazja wymaga założenia oficjalnego stroju. Okazuje się jednak, że kamizelki równie dobrze pasują do codziennych stylizacji. Z czym możemy je zestawić i co zrobić, aby prezentowały się możliwe jak najlepiej? Podpowiadamy!

Kamizelki – czy warto je nosić?

Kamizelki po prostu powinny być obecne w każdej męskiej garderobie. Przydają się nie tylko podczas ważnych, oficjalnych wydarzeń, takich jak studniówki czy śluby. Coraz częściej widujemy je także w codziennych, ale nieco ekstrawaganckich zestawach. To must have w szafie każdego pana, który lubi przykuwać uwagę swoim wyglądem.

Bez wątpienia warto jest nosić kamizelki, ale trzeba robić to po prostu umiejętnie. Tak jak w przypadku każdego innego elementu ubioru, również tutaj musimy zadbać o to, aby dopasować go przede wszystkim do naszej sylwetki. Zbyt małe lub zbyt duże kamizelki nie zdadzą egzaminu. Ważne jest również to, czy zakładamy je bez marynarki, czy też towarzyszą im garnitury, ponieważ ma to wpływ na to, jaki materiał sprawdzi się tutaj najlepiej. Wystrzegajmy się raczej poliestru, który nie jest komfortowy w noszeniu i może powodować nadmierne pocenie. Od czego zacząć poszukiwania idealnej kamizelki?

Kamizelki a garnitury

Warto jeszcze wyjaśnić, dlaczego kamizelki i garnitury to tak idealne połączenie. Nie tylko prezentuje się ono doskonale, ale przede wszystkim daje nam możliwość noszenia poszczególnych elementów tego zestawu oddzielnie, w połączeniu z innymi ubraniami. Garnitury uzupełnione o kamizelki to bardzo częsty wybór nie tylko gości weselnych. Sam przyszły Pan Młody na pewno pokusi się o zmierzenie takiego zestawu podczas przymiarek. Jednak warto pamiętać, że odpowiednio dobrana kamizelka będzie pasowała nie tylko podczas tak ważnych wydarzeń.

Jakie kamizelki warto wybierać do codziennych stylizacji?

Kamizelki noszone na co dzień to doskonały wybór! Tutaj należy mieć na uwadze, aby nie wybierać kamizelek, w przypadku których materiał z tyłu różni się od tego, który znajduje się z przodu. Taki wariant pozostawiamy na specjalne okazje, gdzie narzucamy na siebie również marynarkę. Warto też podkreślić, że w takim przypadku rezygnujemy też z dodatkowego odzienia wierzchniego, chyba że jest to na przykład płaszcz.

Kamizelki w codziennych stylizacjach świetnie wygląda jako uzupełnianie dla klasycznej koszuli. Nie musimy martwić się o to, że nasze spodnie nie są oficjalne i eleganckie. W zupełności wystarczą tutaj klasyczne jeansy, o ile tylko nie są to modele luźne i z przetarciami.

Każdemu mężczyźnie bez wątpienia pasuje jednak takie trio jak czarne spodnie, biała koszula z nonszalancko podwiniętymi rękawami oraz czarna kamizelka. W takiej stylizacji możemy pójść na przykład na kolację czy spotkanie ze znajomymi. Warto spróbować tego połączenia na samym początku, a dopiero później eksperymentować z wyborem wzorów czy nietypowych kolorów.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje