poniedziałek, 24 sierpnia 2020 11:55

Kraków. Nowa szkoła na os. Gotyk. Dla kogo są w niej miejsca?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowa szkoła na os. Gotyk. Dla kogo są w niej miejsca?

Skończyła się budowa nowego kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk. Placówka jest gotowa do przyjęcia uczniów i przedszkolaków.

Coraz bliżej do uruchomienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Meiera na os. Gotyk. Zasadnicze roboty budowlane już się zakończyły, trwają ostatnie prace wykończeniowe na zewnątrz. Inwestycja została zgłoszona do odbiorów do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Na wyposażenia placówki ZIM przeznaczył blisko milion złotych.

Do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. ks. Meiera będzie uczęszczać do 500 dzieci i młodzieży. Przygotowanych jest 100 miejsc w przedszkolu i 400 w szkole podstawowej. Do dyspozycji maluchów będzie w sumie 5 sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię. Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, fizyczna, plastyczna, komputerowa. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych. Zadbano też o zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Nowa placówka ma być gotowa na przyjęcie uczniów i przedszkolaków już od 1 września.

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Meiera rozpoczęła się latem 2018 roku. Choć pierwotny harmonogram zakładał realizację zadania w trzy lata, dzięki zaproponowanym przez ZIM zmianom w dokumentach finansowych miasta i mobilizacji wykonawcy, udało się je zrealizować o rok szybciej.

Warto dodać, że na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Wykonawcą zadania jest P.B. Dombud SA z Katowic. Koszt realizacji zadania to ok. 30 mln zł.

W obwodzie nowej szkoły znajdą się: ul. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, ul. Ignacego Grabczaka, ul. ks. Józefa Meiera i al. 29 Listopada (nr nieparzyste od 165). Nabór uczniów do nowej szkoły rozpoczął się już w lutym. We wrześniu ruszą tu cztery oddziały przedszkolne oraz dziewięć oddziałów w klasach I–IV.

inf i foto: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka