poniedziałek, 14 września 2020 14:24

Kraków. Zakażeni jezuici. Bazylika zamknięta dla wiernych

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zakażeni jezuici. Bazylika zamknięta dla wiernych

Z powodu wystąpienia w kolegium jezuickim w Krakowie zakażenia koronawirusem od poniedziałku 14 września zamknięta została Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowie, gdzie posługują ojcowie. Również rekotrat pobliskiego Ignacjanum funcjonuje tylko on-line.

Zakażenie koronawirusem wykryto w zeszłym tygodniu, mimo to w niedzielę kościół był otwarty dla wiernych. Rektor Kolegium i Bazyliki Ks. Wacław Królikowski SJ zapewnił, że Eucharystie sprawowali w niej wyłącznie kapłani z innych klasztorów z terenu Krakowa.

Kwarantanna w parafii ma trwać do soboty 19 września. 20 września kościół zostanie otwarty i podobnie jak w ostatnią niedzielę, Eucharystie będą sprawować kapłani spoza Kolegium.

"Pamiętamy oraz zapewniamy o nieustannej modlitwie za Naszych Wiernych, jednocześnie pokornie prosimy pamiętać o Nas przed Miłosiernym Bogiem" - prosi o. Królikowski.

Komunikat o pracy zdalnej Rektoratu zamieściła też Akademia Ignatianum w Krakowie: "Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 14-19 września 2020 r. kontakt z Rektoratem odbywa się WYŁĄCZNIE drogą mailową pod adresem rektorat@ignatianum.edu.pl"

Na kwarantannie przebywają również jezuici pracujący w parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach. Mają zakaz opuszczania domu i posługi w kościele.

Kwarantanna u jezuitów. Co się stało?
Z powodu kontaktu jednego z jezuitów z osobą z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, mieszkańcy Domu Zakonnego Towarzystwa Jezusowego w Gliwicach zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

foto: By I, Jakubhal, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2520560

Kraków

Kraków - najnowsze informacje