środa, 30 grudnia 2020 16:11

Łukasz Wantuch: "Jeśli ktoś z mojej rodziny się nie zaszczepi, to nie będę utrzymywał z nim kontaktów"

Autor Marzena Gitler
Łukasz Wantuch: "Jeśli ktoś z mojej rodziny się nie zaszczepi, to nie będę utrzymywał z nim kontaktów"

"Kiedy zawodzi perswazja, to państwo dysponuje środkami przymusu i siły. Nie chcesz się zaszczepić, to musisz ponieść tego konsekwencje" napisał Łukasz Wantuch, radny Rady Miasta Krakowa. Jegoo zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe. Dlaczego?

"Dzisiaj rozpoczęły się szczepienia na Covid wśród personelu medycznego. Za miesiąc zaczną się masowe szczepienia, najpierw wśród seniorów a potem cała populacja. Biorąc jednak pod uwagę sondaże i nastroje, za dwa-trzy miesiące, w szpitalach i hurtowniach medycznych zaczną zalegać dziesiątki tysięcy szczepionek, których nikt nie chce. W tej sytuacji Państwo Polskie musi narzucić twarde reguły.

Jestem zwolennikiem kompromisów, rozmów, dialogu społecznego i tym podobnym niepotrzebnym wynalazkom, ale państwo musi być silne. Kiedy zawodzi perswazja, to państwo dysponuje środkami przymusu i siły. Nie chcesz się zaszczepić, to musisz ponieść tego konsekwencje.

Nie nakłujemy Ciebie na siłę, ale będziesz musiał zapłacić karę i/albo nie będziesz miał dostępu do określonych miejsc i działalności społecznej" - napisał radny na swojej stronie na Facebooku.

Czy szczepienia przeciw COVID powinny być obowiązkowe?

Dlaczego Wantuch uważa, że rząd powinien wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Czy to zgodne z Konstytucją? Czy szczepionki przygotowane w tak szybkim tempie uważa za bezpieczne? Jak przekonać ludzi do szczepień przeciw COVID i dlaczego to tak ważne - to pytania, na które odpowiada w naszej rozmowie.

Rozmawiamy też o rządowych obostrzeniach, powrocie uczniów do szkół i prognozach na zakończenie się pandemii.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka