czwartek, 10 sierpnia 2023 09:18

Most do Roztoki Wielkiej zostanie wymieniony? "Poprawi się bezpieczeństwo"

Autor Patryk Trzaska
Most do Roztoki Wielkiej zostanie wymieniony? "Poprawi się bezpieczeństwo"

Stary, drewniany i wąski most prowadzący do Roztoki Wielkiej w gm. Łabowa do końca bieżącego roku zostanie zastąpiony nowym obiektem, który będzie nie tylko trwały, ale i szerszy. Za kilka dni ruszają prace w tym miejscu.  

Most znajduje się na początku drogi powiatowej Wielka – Roztoka  Wielka (ok. 300 m od skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową nr 75). Koszt budowy samej przeprawy wynosi 1.983.862,09 zł, z czego 70%  stanowić będzie dofinansowanie Lasów Państwowych. W tegorocznych planach  jest też modernizacja drogi powiatowej Roztoka Wielka – Roztoka Wielka.  

– Oprócz dwóch pasów ruchu zaprojektowaliśmy też chodnik dla  pieszych, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu  0+ – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. -  Zabezpieczone zostaną  również brzegi oraz dno potoku w sąsiedztwie mostu.        

Cała inwestycja w tym miejscu pochłonie 5,42 mln zł, w tym  dofinansowanie z Lasów Państwowych – 70% czyli 3,79 mln zł.  W najbliższych dniach wykonawca przystąpi do prac przygotowawczych, a  następnie do rozbiórki starego mostu. Do czasu budowy nowego obiektu  zostanie zapewniony dla mieszkańców most tymczasowy. Zgodnie z zawartą  umową inwestycja ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.        

Fot. Adam Czerwiński/Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka