poniedziałek, 7 czerwca 2021 09:20

Najlepsze ubranka dla dzieci na wiosnę - fakty i mity, które warto poznać!

Autor Artykuł sponsorowany
Najlepsze ubranka dla dzieci na wiosnę - fakty i mity, które warto poznać!

Czasy, w których wychodzenie na spacer z dzieckiem było zalecane tylko w cieplejsze dni, na szczęście już dawno za nami. Dziś wiemy, że częste spacery to dla zdrowych maluchów podstawa. A czy jest lepszy czas na rodzinne odkrywanie uroków okolicy, niż wiosna, kiedy cały świat ożywa i zaprasza naszą uwagę? Aby żaden ze spacerów nie skończył się problemami, pamiętajmy jednak o zasadach wiosennego ubioru dla dzieci.

Ubranka dla dzieci - co liczy się najbardziej?

Niejeden z obecnych rodziców nie wspomina zbyt dobrze wczesnych, wiosennych spacerów ze swojego dzieciństwa, zwłaszcza, jeśli towarzyszyli mu wtedy starsi członkowie rodziny. "Ubierz czapkę!". "Zawiąż dobrze szalik!". Brzmi znajomo, prawda?

Z pozoru niewinny temat, jakim są właściwe ubranka dla dzieci, również dzisiaj potrafi wzbudzić niejeden spór. Wiemy jednak na pewno, że zwyczajowy ciepły ubiór, praktykowany przez poprzednie pokolenia, na ogół okazywał się zdecydowanie za ciepły. Niestety, naszym maluchom zagraża również przegrzanie, które w pewnych sytuacjach może być równie groźne, co wychłodzenie.

Zastanawiając się, jak ubierać dzieci na wiosnę, nie bójmy się korzystać z najbardziej aktualnych porad lekarzy pediatrów oraz specjalistów od rozwoju dziecka. Nie bójmy się też sprzeciwić obowiązującym w naszym otoczeniu trendom - to, jest najważniejsze, to wygoda i zdrowie naszego malucha, nie opinia otoczenia.

Lekkie i ciepłe ubranka dla dzieci na wiosnę

Jak ubierać dzieci na wiosnę, by uniknąć skrajności, których konsekwencje mogą zaszkodzić maluchowi? Musimy znaleźć złoty środek, pamiętając o kilku ważnych wskazówkach. Po pierwsze, niezależnie od wieku pociechy, inwestujemy w ubranka dla dzieci, które będą ze sobą współgrać i uzupełniać się, gdy nałożymy je warstwowo. W ten sposób strój naszego malucha może zostać płynnie dostosowany do wiosennej pogody, która sprawi niespodziankę, gdy będziemy już daleko od domu.

Po drugie, nie stosujmy sztywnych, niezmiennych zasad dotyczących ubioru. Nasze dziecko jednego dnia może potrzebować czapeczki przy temperaturze 20 stopni, a innego będzie to dla niego zdecydowanie zbyt dużo. Uważnie przyglądajmy się maluchom, nie ignorując reakcji, jakie widzimy - nawet, jeśli wydają nam się niezrozumiałe lub nietypowe. Sprawdzajmy regularnie temperaturę, jaką ma skóra naszego dziecka, zwłaszcza w okolicy głowy, i obserwujmy, czy nie wykazuje oznak dyskomfortu lub niezadowolenia.

Kolejną kwestią, o którą warto zadbać już na etapie zakupu ciuszków, jest jakość materiałów, z której wykonane są wybrane przez nas ubranka dla dzieci. Typowe materiały syntetyczne sprawdzą się tu głównie przy odzieży wierzchniej, której zadaniem jest ochrona przed wiosennymi przygodami pogodowymi. Pod spodem jednak dziecko powinno mieć na sobie naturalne materiały, które umożliwiają cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się potu na skórze i odparzeniom.

KochanyUrwis.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje