środa, 8 maja 2019 12:57

Ojców. Próbował wręczyć łapówkę policjantom

Autor Joanna Frydrych
Ojców. Próbował wręczyć łapówkę policjantom

Podczas kontroli drogowej kierujący Oplem usiłował wręczyć policjantom z Komisariatu w Skale łapówkę, aby uniknąć kary za popełnione przestępstwo.

4 maja, w godzinach porannych, policjanci ze Skały patrolując ulice Ojcowa, zauważyli znanego im prowadzącego Opla, posiadającego zakaz kierowania pojazdami. Policjanci natychmiast przystąpili do jego zatrzymania i przeprowadzenia kontroli.

49-letni mieszkaniec Wolbromia ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdyż został on zatrzymany, ze względu na nieprawidłowy stan techniczny samochodu.

Podczas wykonywania czynności służbowych przez policjantów, w pewnym momencie 49-latek zaproponował im 100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i wsunął pieniądze przez otwartą szybę do radiowozu twierdząc, że „to powinno załatwić sprawę”. Pomimo, iż został pouczony o konsekwencjach swojego zachowania nadal upierał się, że w ten sposób chce zakończyć kontrolę.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów za próbę przekupstwa i przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania udzielenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej (art. 229 par. 1 kk) oraz prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień (180a kk), do czego się przyznał.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: KWP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje