niedziela, 19 listopada 2023 11:33

Orlik przy „Solnym Mieście” z nowoczesnym zapleczem sanitarno-szatniowym

Autor Patryk Trzaska
Orlik przy „Solnym Mieście” z nowoczesnym zapleczem sanitarno-szatniowym

Zakończono prace związane z kompleksową modernizacją budynku sanitarno-szatniowego na terenie kompleksu boiska sportowego „Orlik” przy alei Solidarności w Wieliczce. Jego użytkownicy zyskali nowoczesną i komfortową przestrzeń, która spełnia aktualne normy użytkowe.

Nowe zaplecze zapewnia odpowiednie warunki dla zawodników do przygotowania się do meczu, a także umożliwia odświeżenie się po wysiłku na boisku, warto podkreślić, że z zaplecza sanitarno-szatniowego korzystają w dużej mierze dzieci i młodzież z wielickich klubów i szkółek piłkarskich.

Zadanie polegało na wykonaniu robót rozbiórkowych w szatni, w drugim etapie wykonane zostały prace remontowe, polegające na wykonaniu warstw wyrównawczych pod posadzkę, wykonanie hydroizolacji pod posadzkowej oraz izolacji cieplnych. Wykonana została nowa posadzka z wykładziny przemysłowej oraz okładziny z płyt gipsowo-kartonowych. Etap trzeci były to prace instalacyjne elektryczne, sanitarne oraz stolarka drzwiowa.

W końcowym etapie odbyła się instalacja pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna oraz prace zewnętrzne. W ramach zadania w przejściu pomiędzy pomieszczeniami wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej, a także odświeżono elewację zewnętrzną budynku.

Kwota na realizację tego zadania wyniosła 380 000,00zł , część kwoty w wysokości 105 400zł, została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach projektu pn. Modernizacja kompleksów sportowych – Moje boisko „Orlik 2012”.

inf./fot. UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka