czwartek, 17 grudnia 2020 16:06

Oświęcim. Ulica Norwida będzie przebudowana. Kiedy rozpoczną się prace?

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Ulica Norwida będzie przebudowana. Kiedy rozpoczną się prace?

W Urzędzie Miasta rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Norwida. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, jednak prace rozpoczną się dopiero w przyszłym roku.

Dwa lata temu wyremontowano część drogi prowadzącej do cmentarza komunalnego, od ul. Wiklinowej do warsztatu samochodowego. Do modernizacji pozostał jednak spory odcinek od skrzyżowania z ul. Żeromskiego aż do obwodnicy północnej wraz dwoma łącznikami obok warsztatu i hotelu. Według harmonogramu inwestycyjnego prace zakończą się w połowie lipca 2021 roku.

Miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które pokryje 50 proc. kosztów inwestycji. Całkowity koszt przebudowy wynosi blisko 1,3 mln zł. Brakującą kwotę dołoży miasto Oświęcim.

– Droga nie wygląda najlepiej. Każdego dnia korzysta z niej wiele osób, a nie ma nawet chodnika. Kierowcom również nie jest łatwo, bo nawierzchnia jest mocno zniszczona. Zależało nam na tym, aby ją przebudować na całej długości, zwłaszcza że znajdująca się w pobliżu ul. Dąbrowskiego i ul. Paderewskiego są już zmodernizowane – informuje zastępca prezydenta Andrzej Bojarski. – Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji, nowego oświetlenia ulicznego oraz nawierzchni ulicy i chodników – dodaje.

info i foto: UM Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje