czwartek, 3 września 2020 19:13

Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu? W sobotę protest w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu? W sobotę protest w Krakowie

Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu. To jest nie do przyjęcia, że bez żadnych podstaw medycznych został zamknięty nasz rynek - mówi Jolanta Duda, organizatorka antycovidowego spotkania w Krakowie. Gdzie i kiedy się odbędzie i jaki cel stawiają sobie organizatorzy?

W sobotę w kilku miastach w Polsce zaplanowane są happeningi i protesty osób mających dość obostrzeń wprowadzonych przez rząd, w związku z ogłoszoną przez WHO pandemią koronawirusa. Jedno ze spotkań zaplanowane jest na krakowskim Rynku.  Jego organizatorką jest Jolanta Duda. Niektórzy kojarzą ją jako kandydatkę na prezydenta. Nie miała jednak okazji zmierzyć się z Andrzejem Dudą w wyborach, które jej zdaniem zostały zorganizowane z naruszeniem prawa, bo jej komitet nie został zarejestrowany przez PKW. Sprawa trafiła do Sądu, skargę w tej sprawie złożyła też do Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie zamierza jednak się poddawać. Reprezentuje zrzeszający Polaków na emigracji Światowy Związek Polaków i zależy jej przede wszystkim na polskiej gospodarce.

-Ogłoszenia pandemii i restrykcje mają katastrofalny wpływ na gospodarkę. Tak samo jest w Polsce i w Małopolsce - przekonuje Jolanta Duda. Oprócz niej swój udział w dyskusji zapowiedzieli Stanisław Żłótek, samorzadowiec i polityk związany z Krakowem, oraz były poseł Stanisław Papież.  

O tym, dlaczego zorganizowano spotkanie "Pandemia koronawirusa - prawda czy mit? Opinie ekspertów" i dlaczego warto się na nie wybrać dowiecie się z naszej rozmowy.

"Pandemia koronawirusa - prawda czy mit? Opinie ekspertów" - Kraków, Rynek, pomnik Adama Mickiewicza, sobota, 5 września godz. 17

Witam Państwa serdecznie i zapraszam na wiec do Krakowa sobota 5 września o godz. 17:00 Rynek Pomnik Mickiewicza

Posted by Jolanta Duda on Thursday, September 3, 2020
Kraków

Kraków - najnowsze informacje