poniedziałek, 10 lipca 2023 15:15

"Popołudnie z psiakiem" po raz trzeci. Rasti, Kuba i Baryłka najmilszymi psiakami

Autor Marzena Gitler
"Popołudnie z psiakiem" po raz trzeci. Rasti, Kuba i Baryłka najmilszymi psiakami

W niedzielne popołudnie 9 lipca, mimo wyjątkowo słonecznej aury, na gdowskim Zarabiu stawili się miłośnicy zwierząt, a szczególnie psiaków.

Zorganizowane po raz trzeci wydarzenie "Popołudnie z psiakiem", podobnie jak poprzednie edycje, było propozycją na wspólne spędzenie czasu ze swoimi pupilami i okazją do zabawy, ale i pomocy zwierzakom. W wydarzeniu wzięło udział Schronisko w Borku - Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt wraz z podopiecznymi, którzy szukali ciepłego i kochającego domu. Udało się to małemu szczeniakowi Kubusiowi, który podczas wydarzenia znalazł nowa panią i dom.

Można było również bezpłatnie zaczipować swoje zwierzęta i odebrać darmowe pakiety niezbędne do sprzątania po swoim psie. Swoje stoiska przygotowali również: Salon „Uroczy Pies” z ul. Wiedeńskiej w Gdowie oraz producent karmy „Gęsia Skórka”, który ufundował również puchary w konkursie "Psi Patrol". Tradycyjnie nie zbrakło kiełbasek, które każdy mógł sobie sam upiec wrzucając drobne datki na rzecz schroniska w Borku, malowania buzi, dmuchanego zamku, lodów, a nawet pysznej lemoniady, która można było skosztować „za jeden uśmiech”.

Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy. W konkursie zręcznościowym "Psi Patrol" w formie mini toru przeszkód wzięło udział 17 psiaków. Tor przygotowany przez zaprzyjaźnionych miłośników psów: Tomasza Jamkę i Mateusza Jawgiela pokonali z najlepszym wynikiem: Koffi, Rasti i Kawa zdobywając nagrody i pamiątkowe puchary.

Konkurs na Najmilszego Psa cieszył się jak co roku dużym zainteresowaniem. Na przygotowanym „wybiegu” zaprezentowało się 28 psiaków. W tym konkursie głos należał do publiczności, która oddała łącznie 136 głosów na swoich kandydatów. Najwięcej głosów otrzymali: Rasti, Kuba i Baryłka zostając najmilszymi psiakami tegorocznej edycji wydarzenia.

Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas (obecny z psem Plutem), Zastępca Wójta Grzegorz Piętak oraz Tomasz Miszczyk-kierownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy.

Organizatorami byli : Gmina Gdów, Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji i Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska UG Gdów.

inf. i fot. Fb. Gmina Gdów

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka