sobota, 9 grudnia 2023 16:20

Postępują prace na rozbudowywanej Szkole Podstawowej w Śledziejowicach

Autor Marzena Gitler
Postępują prace na rozbudowywanej Szkole Podstawowej w Śledziejowicach

Postępują prace inwestycyjne w Śledziejowicach. Rosną już mury drugiej kondygnacji nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach.

Powierzchnia szkoły w Śledziejowicach urośnie ponad dwukrotnie. W budynku znajdzie się 9 sal lekcyjnych, biblioteka, jadalnia, szatnie i pomieszczenia administracyjne. Wybudowana też zostanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna.

W nowym kompleksie edukacyjnym zaprojektowano dwukondygnacyjną część sportową: z pełnowymiarową salą gimnastyczną (o powierzchni blisko 400 mkw.) z trybunami dla widzów, przebieralniami, magazynem sprzętu sportowego, pokojem dla nauczycieli wychowania fizycznego, mniejszym pomieszczeniem do prowadzenia zajęć.

- W Szkole Podstawowej w Śledziejowicach uczy się obecnie blisko 400 uczniów, dlatego zachodzi konieczność rozbudowania tej szkoły, co też aktualnie jest realizowane. Inwestycje w infrastrukturę szkolną są jednymi z najdynamiczniej prowadzonych w naszym regionie. Przypomnijmy, że tuż obok prowadzona jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Grabiu oraz budowa przedszkola w Zabawie - wyjaśnia Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Artykuł sponsorowany

Inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka