piątek, 26 maja 2023 10:40

Prezydent Duda odznaczył burmistrza Starego Sącza Złotym Krzyżem Zasługi

Autor Patryk Trzaska
Prezydent Duda odznaczył burmistrza Starego Sącza Złotym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Jest to, ogromne osiągniecie dla samorządowca, który swoją działalność w Starym Sączu rozpoczynał już w 2003 roku.

W czwartek (25 maja) Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Wśród odznaczonych znalazł się Burmistrz Starego Sącza – Jacek Lelek, który został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu terytorialnego.

Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego, co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda. Wskazywał również, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i jej mieszkańcom.

fot. UM Stary Sącz

Andrzej Duda dziękował również samorządowcom, którzy działają w powołanej przez niego Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego. – Dzięki Państwa obecności, kontaktom, doświadczeniu możemy wysłuchać głosów płynących ze środowiska samorządowego. Dzięki temu możemy w Kancelarii Prezydenta pracować nad różnego rodzaju potrzebnymi rozwiązaniami legislacyjnymi – zaznaczył.

Prezydent wyraził też wdzięczność wszystkim przedstawicielom samorządu, którzy pozostają w kontakcie z nim i jego współpracownikami, przekazując swoje spostrzeżenia. – Nie mam żadnych wątpliwości, że służy to dziełu poprawiania Rzeczypospolitej. Tego, co można zrobić więcej, co może działać lepiej, a także tego, co powinno być w naszym kraju zmieniane – mówił Andrzej Duda.

fot. UM Stary Sącz

Przypomnijmy tylko, że Jacek Lelek w latach 2003–2007 piastował stanowisko zastępcy burmistrza Starego Sącza. Po przerwie w latach 2007-2010 wrócił do samorządu i został radnym Rady Miejskiej w Starym Sączu – przewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego (do 2011). 22 stycznia 2012 roku został wybrany na Burmistrza Starego Sącza (82,69% i 5379 głosów) w przedterminowych wyborach, po tym, jak burmistrz Marian Cycoń uzyskał mandat poselski. Zaprzysiężony 30 stycznia 2012 r. Wcześniej decyzją Premiera RP pełnił obowiązki burmistrza. W 2014 r. po wyborach samorządowych ponownie został burmistrzem z 73,40% poparciem zdobywając 6504 głosy. W 2018 r. powtórzył wyborczy sukces i znów został wybrany w pierwszej turze. Otrzymał wówczas 6751 głosów i 69,70% poparcia. W wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Gminne Porozumienie Wyborcze.

Inf./fot. UM Stary Sącz


Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka