sobota, 15 maja 2021 08:52

Niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Tu dzieci nie mogą się nudzić! Wszystkich atrakcji nie pamięta sam dyrektor

Autor Marzena Gitler
Niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Tu dzieci nie mogą się nudzić! Wszystkich atrakcji nie pamięta sam dyrektor

– Ciężko jest wymienić nowe atrakcje. Sam ich nawet nie pamiętam. Mamy rower na linie, tyrolkę, 6-metrową rakietę - zjeżdżalnię – mówi dyrektor MIM Piotr Gój. Rzeczywiście - znajdziemy tu 110 atrakcyjnych obiektów edukacyjnych, w tym 40 zupełnie nowych nowych - Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dziś z uroczyście otwarto XIV sezon.

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza krakowian i gości do zmodernizowanego Ogrodu Doświadczeń. W otwarciu nowego sezonu, połączonym ze spotkaniem dla mediów, wzięli udział: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka i dyrektor MIM Piotr Gój.

Co czeka na zwiedzających w nowym sezonie? Dyrektor wymienia najważniejsze atrakcje i zapowiada nowy sezon.

Na ponad sześciohektarowej powierzchni Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68 znajdziemy teraz łącznie 110 modeli, których zadaniem jest uczyć poprzez zabawę. Wykonano również nowe, bezpieczne nawierzchnie, postawiono namioty edukacyjne, a cały teren wyposażono w rozbudowaną sieć wodną i elektryczną, co ma usprawnić działania edukacyjne.

To efekty zakończonego projektu pn. „Zimowy Ogród Doświadczeń” zrealizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020, przy wsparciu miasta i dofinansowanego z funduszy unijnych. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 8 mln zł, wkład miasta to ponad 4,3 mln zł.

W ramach przedsięwzięcia powstały obiekty, które mają objaśniać zjawiska związane z zimą. Dwie z tych atrakcji: tor saneczkowy i curling znane są już z ubiegłego sezonu. Pozostałe, takie jak na przykład model lawiny śnieżnej czy armatka śnieżna, zimą będą podstawą do organizacji warsztatów edukacyjnych. W ogrodzie pojawiły się również nowe urządzenia kojarzone z porą letnią. Część z nich została zgrupowana w trzech specjalnych strefach: „Odlotowy plac zabaw”, „Naukowa siłownia” i „Piaskowa planeta”.

Ogród czynny jest codziennie od godziny 10:00 do 21:00. Na miejscu jest zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Co ciekawe, w ogrodzie nie trzeba w nosić maseczki. Ceny biletów: https://www.mim.krakow.pl/godziny-otwarcia

foto: MIM

Kraków

Kraków - najnowsze informacje