czwartek, 29 grudnia 2022 10:19

Sarna na przejściu dla pieszych w Zakopanem. "Pełna kulturka" – piszą Internauci

Autor Patryk Trzaska
Sarna na przejściu dla pieszych w Zakopanem. "Pełna kulturka" – piszą Internauci

Kierowcy mieli prawo najeść się  strachu. W Zakopanem przez przejście dla pieszych postanowiła przejść...sarna! Do samego końca nie było wiadomo, jak zwierzę się zachowa, jednak finalnie pokazało olbrzymią klasę.

Dzikie zwierzęta to częsty obrazek na polskich drogach. Wielokrotnie są one źródłem nieszczęśliwych wypadków. Nie zawsze jednak spotkanie z naturą musi kończyć się tragicznie. Do nietypowej sytuacji doszło niedawno w Zakopanem. Przy jednym z przejść dla pieszych pojawiła się...sarna!

Zwierzę przez chwilę kręciło się przy przejściu dla pieszych, po czym zdecydowało się spokojnie przejść przez jezdnie. "Pełna kulturka" – napisali pod filmem na swoim Facebooku Lubuscy Łowcy Burz.

Tymczasem w Zakopanem. Pełna kulturka.😍😅 Źródło: @joannaszlendak956

Opublikowany przez Lubuscy Łowcy Burz Środa, 28 grudnia 2022

Do końca nie było wiadomo, jak zachowa się zwierzę, jednak kierowcy zachowali się podręcznikowo. Pomimo faktu, że do końca nie było wiadomo jak sarna się zachowała, to kierowcy zachowali pełen spokój i profesjonalizm. Wszyscy zatrzymali swoje pojazdy przed przejściem dla pieszych i czekali, aż sarna w spokoju się oddali. Nikt nie próbował ruszać czy trąbić na zwierzę, gdy to znajdowało się jeszcze przed przejściem dla pieszych.  

Zdaniem Internautów wielu ludzi powinno za to brać przykład z sarny. "Nawet zwierzęta wiedzą by się zatrzymać i rozejrzeć a ludzie tego nie są w stanie ogarnąć" – napisał jeden z użytkowników Facebooka. "Teraz na pasach zwierzęta wykazują więcej rozsądku niż piesi, ostatnio psa przepuściłem bo czekał na pasach i ruszył dopiero jak widział że się zatrzymałem a ludzie pakują się prosto pod koła bez myślenia czy auto ma szansę wyhamować." – dodał inny.  

Podhale

Podhale - najnowsze informacje