wtorek, 14 kwietnia 2020 07:56

Ściernica listkowa - rodzaje i zastosowanie

Autor Głos 24
Ściernica listkowa - rodzaje i zastosowanie

Ściernica listkowa - rodzaje i zastosowanie

Ścieranie i polerowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na obróbkę różnorodnych materiałów budowlanych. Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia i akcesoria, które ułatwiają wykonywanie tego typu prac. Jednym z nich są listkowe ściernice do szlifierek inaczej zwane także lamelowymi. Z tego tekstu dowiesz się między innymi:

co to jest ściernica listkowa,

do czego przydają się ściernice trzpieniowe,

jak wybrać ściernice do szlifierek,

Co to jest ściernica listkowa?

Pojęciem ściernice listkowe określa się wszystkie wyroby przeznaczone do obróbki, które wykonano z listków z płótna ściernego. Pojedyncze kawałki ułożone są wokół tarczy szlifierskiej w formie wachlarza, co umożliwia obróbkę za pomocą elektronarzędzi. Ciekawą odmianą tego rodzaju akcesoriów są ściernice trzpieniowe. Te z kolei mocowane są pionowo do trzpienia, który można umieścić w gnieździe wiertarki lub wkrętarki.

Każda ściernica listkowa do obróbki wykorzystuje płótno ścierne, które pokryte jest ziarnami elektrokorundu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji materiał ścierny jest miękki i z łatwością dopasowuje się do nierówności szlifowanej powierzchni. Dzięki temu nie uszkodzi jej, a polerowanie przebiegnie precyzyjnie.

Do czego przydają się ściernice trzpieniowe i listkowe?

Ściernice to bardzo uniwersalne produkty, które mogą przydać się przy wielu pracach warsztatowych. Wyróżnia się między innymi ściernice do drewna, które sprawdzają się w pracach stolarskich. Można wykorzystywać je przy produkcji mebli, czy majsterkowaniu. Z kolei ściernice do metalu przeznaczone są do usuwania zadziorów i nierówności z powierzchni stalowych. Można dzięki nim uzyskać efekt lustra albo zedrzeć starą farbę. Wszystko zależy od układu lameli i gradacji tkanin ściernych. Dokładne informacje, w jaki sposób wyróżnia się konkretne konstrukcje ściernic można znaleźć pod adresem https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/42570_szlifowanie-i-scieranie---niezbedne-akcesoria-majsterkowicza.html

Jak wybrać ściernice do szlifierek?

Ściernice listkowe to akcesoria o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Dlatego przed wyborem odpowiedniej ściernicy warto zastanowić się, do jakiego urządzenia chcemy je zastosować. Listkowe ściernice do szlifierek mają bowiem inną budowę niż akcesoria do wiertarek. Ściernice różnią się też między sobą gradacją, a nawet rodzajem materiału wykorzystywanego do obróbki. Dzięki temu można z ich pomocą zrealizować prace związane z grubym ścieraniem, a także delikatne polerowanie. Dla osób, które szukają profesjonalnych lameli do specjalistycznych prac polecamy artykuł na stronie https://elubaczow.com/2020/03/14/jaka-sciernice-wybrac/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje