piątek, 10 maja 2019 09:07

Ukrywał się przed policją. Zatrzymano również jego konkubinę

Autor Joanna Frydrych
Ukrywał się przed policją. Zatrzymano również jego konkubinę

31-letni poszukiwany listem gończym ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany przez policję. Wpadła też jego konkubina za posiadanie narkotyków.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia 5 lat kary pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków została zatrzymana także jego konkubina, u której się ukrywał. Mężczyzna dopuścił się szeregu przestępstw m.in. rozboju, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży z włamaniem. Ogłoszono za nim poszukiwania ponieważ nie stawił się do zakładu karnego. 31-latek ukrywał się przed organami ścigania. W listopadzie 2018 roku olkuski sąd wydał za nim list gończy.
8 maja kryminalni z powiatu krakowskiego wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Zielonkach namierzyli mężczyznę. Ustalili, że może przebywać u swojej 31-letniej konkubiny przebywającej na terenie gminy Zielonki i tam też się udali w godzinach wczesnorannych. Na miejscu zastali poszukiwanego oraz jego konkubinę. W trakcie przeszukania domu kryminalni znaleźli dwa zawiniątka marihuany. Kobieta przyznała, że narkotyki są jej własnością. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat, gdzie kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grozi 3 lata więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata, odbywając zaległa karę pozbawienia wolności.

Info: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje