środa, 8 marca 2023 09:43

Utworzono nową szkołę podstawową – SP nr 6 w Wieliczce

Autor Artykuł zewnętrzny
Utworzono nową szkołę podstawową – SP nr 6 w Wieliczce

Rada Miejska w Wieliczce podczas sesji 27 lutego 2023 podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej nr 6 w Wieliczce.

Z dniem 1 września 2023 r. rozpocznie działalność ośmioletnia Szkoła Podstawowa nr 6 o strukturze organizacyjnej klas I-VIII z siedzibą przy ul. Jedynaka 11 w Wieliczce, dla której organem prowadzącym pozostaje Miasto i Gmina Wieliczka. Na potrzeby nowej szkoły podstawowej zostaje przeznaczony nowo powstały dwukondygnacyjny kompleks oświatowy o powierzchni blisko 4000 mkw. wraz z nowoczesną bazą sportową. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Wartość inwestycji wynosi blisko 20 mln zł.

Nowa Szkoła Podstawowa nr 6 pomieści ok. 400 uczniów wraz z oddziałami przedszkolnymi dla 50 dzieci. Nowa inwestycja składa się z 14 sal lekcyjnych, pracowni komputerowej, sali sportowej, świetlicy, biblioteki i stołówki, zewnętrznego boiska ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych wraz z bieżnią do skoku w dal, krytym boiskiem sportowym oraz placem zabaw.

- Krok za krokiem realizujemy program budowy i rozbudowy bazy edukacyjnej dla uczniów miasta i gminy Wieliczka. W rejonie osiedla Krzyszkowice, gdzie funkcjonuje największa miejska placówka - Szkoła Podstawowa nr 4 i gdzie mamy jeden z największych wskaźników wzrostu mieszkańców - zostaje oddany do użytkowania duży kompleks oświatowy - Szkoła Podstawowa nr 6. To już druga inwestycja związana z budową nowej szkoły w Wieliczce, gdyż niedawno oddaliśmy do użytku Szkołę Mistrzostwa Sportowego przy ul. Boguckiej. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3, która od 1 września br. powiększy się o osiem dodatkowych sal dydaktycznych i nowe szatnie. Prowadzona jest także inwestycja pn. „Budowa części dydaktyczno-sportowej na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce”, której wartość wynosi blisko 9 mln zł. Równocześnie prowadzone są liczne inwestycje edukacyjne w naszych miejscowościach. Pomimo kryzysu gospodarczego nie zatrzymujemy się i inwestujemy w sferę edukacyjną w mieście i gminie Wieliczka – zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Jedynaka 11 w Wieliczce, która rozpocznie działalność z dniem 1 września, będzie otwarta dla wszystkich chętnych dzieci i rodziców z miasta i gminy Wieliczka. Zapisy do szkoły zostaną uruchomione w ramach rekrutacji uzupełniającej w miesiącu czerwcu do wszystkich klas na zasadzie dobrowolności wyboru. O możliwości dokonania zapisu lub przeniesienia dziecka do nowej szkoły zainteresowani rodzice zostaną poinformowani w stosownym terminie w ramach kampanii informacyjnej.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka