poniedziałek, 30 stycznia 2023 11:53

Wieliczka. 203 tys. dla WOŚP! Wyjątkowe gadżety od skoczka i rajdowca

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. 203 tys. dla WOŚP! Wyjątkowe gadżety od skoczka i rajdowca

"Kolejny wspólny finał zakończony sukcesem i rekordową kwotą". Wyjątkowe gadżety przekazali na licytację Kajetan Kajetanowicz i Rafał Kot. W Wieliczce dwa sztaby WOŚP zebrały w sumie 203 tys. zł, a to jeszcze nie koniec. Nadal trwają licytacje na Allegro.

Tuż przez finałem WOŚP w Wieliczce gościł Kajetanowicz. Utytułowany rajdowiec spotkał się z fanami w sobotę, 28 stycznia w Wielickiej Mediatece.

Kajetan Kajetanowicz przekazał na wielicką licytację WOŚP swoje rajdowe rękawice, a skoczek Rafał Kot przekazał od polskiej reprezentacji skoczków koszulkę startową z autografami.

SPOTKANIE Z MISTRZEM KAJETANEM KAJETANOWICZEM #WOŚP #Wieliczka Kajetan Kajetanowicz przekazał na wielicką licytację...

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Niedziela, 29 stycznia 2023

"Było zimno było pięknie kolorowo. Kolejny wspólny finał zakończony sukcesem i rekordową kwotą 107,000 zł. Kochani wolontariusze sztabu #1335 Solny Gwarek dziękujemy za kolejne wspólne granie za świetne pomysły na przebrania. A na koniec SMS dla was i waszych opiekunów od Jurka na zakończenie dnia,, Kochani, jesteście niesamowici!!! Dziekujemy za ten dzien pelen radości, niesamowitych Waszych aktywności i wydarzen. Tworzycie przepiekną historię i za to po stokroć wielkie dla Was uklony. Jurek & Dział Obslugi Sztabów" - podsumował wielicki sztab Solny Gwarek na Facebooku.

Było zimno było pięknie kolorowo . Kolejny wspólny finał zakończony sukcesem i rekordową kwotą 107,000 zł Kochani...

Opublikowany przez Wośp Wieliczka Niedziela, 29 stycznia 2023

Oba wielickie szteby zebrały wspólnie 203 tys. zł, a to jeszcze nie koniec!

"31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Ponad 200 000 zł to wstępna, REKORDOWA kwota, którą udało się zebrać w Wieliczce. Dziękujemy za wielkie serca i zaangażowanie - podsumowało Wielickie Cantrum Kultury. - W tym roku graliśmy pod hasłem „Wspólnie chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” wspólnymi siłami.W ostatnią niedzielę stycznia tradycyjnie już na ulicach naszego miasta od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora spotkać można było wolontariuszy z puszkami i charakterystycznymi „wośpowymi” czerwonymi serduszkami.

Wyjątkowy klimat tego dnia zapewnił szereg koncertów i atrakcji przygotowanych przez sztab Wielickiego Centrum Kultury, działający przy szczególnym wsparciu Artura Kozioła Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz partnerów tego wydarzenia w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

Na scenie wystąpiły zespoły Drużyna A, Reflection, DeFlik & Ham Of the Sky, Latające Talerze oraz wokalista i kompozytor Mateusz Mijal. W czasie muzycznych występów publiczność mogła skosztować wyśmienitych „słodkości od serca” przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Wieliczka - z Jankówki, Węgrzc Wielkich, Czarnochowic, osiedla Kościuszki, Pawlikowic i Kokotowa.

O dodatkowe atrakcje – zwłaszcza dla najmłodszych zadbały Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce oraz Wielickie Centrum Kultury. Na dzieci czekał kiermasz książek oraz zabawy z wielkoformatowymi grami, kącik karnawałowy, warsztaty plastyczne, warsztaty robienia biżuterii, malowanie buzi, skręcanie balonów. Jak zawsze sporym powodzeniem dużych i małych cieszyła się fotobudka, która pomagała uwiecznić chwile beztroskiej zabawy.

Niezmiennym zainteresowaniem cieszyły się ponadto pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Ochotniczą Grupę Medyczną z Wieliczki  oraz pokaz sprzętu strażackiego z OSP Chorągwica.  

Prawdziwą gratką dla miłośników zwierząt była natomiast prezentacja ptaków z Animal Island – po wrzuceniu do puszki można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z papugą arą, sową puchówką lub orłem stepowym.

Nie zabrakło również tradycyjnego, laserowego światełka do nieba, które rozbłysło tego wieczoru w „Solnym Mieście” punktualnie o godzinie 20.00.

Stało się już tradycją, iż w ramach wielickich finałów WOŚP organizowane są licytacje gadżetów przekazanych przez mieszkańców i sympatyków naszego miasta. Podobnie jak w ubiegłych latach ta forma wsparcia Orkiestry cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno darczyńców, jak i licytujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali gadżety na licytację (...). Przypominamy, że wciąż jeszcze trwają licytacje przedmiotów przekazanych przez naszych darczyńców na stronach Allegro" - podsumowało WCK.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Ponad 200 000 zł to wstępna, REKORDOWA kwota, którą udało się...

Opublikowany przez Wielickie Centrum Kultury Poniedziałek, 30 stycznia 2023

fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka