wtorek, 31 stycznia 2023 14:03

WOŚP w powiecie myślenickim. Ile zabrano w Myślenicach, Sułkowicach i Dobczycach?

Autor Marzena Gitler
WOŚP w powiecie myślenickim. Ile zabrano w Myślenicach, Sułkowicach i Dobczycach?

W tym roku w powiecie myślenickim na WOŚP kwestowali wolontariusze trzech sztabów. Do myślenickiego i sułkowickiego, dołączył sztab w Dobczycach. Ile w sumie zebrano pieniędzy?

Myślenice: prawie 156 tys. zł "ale to jeszcze nie koniec!"

Finał WOŚP w Myślenicach odbywał się już po raz 24. Akcję w 1999 roku w powiecie myślenickim zainicjowali państwo Papierz, którzy koordynowaniem sztabu WOŚP w Myślenicach wraz z córkami zajmują się do dziś.

Swoje akcje połączone ze zbiórką zorganizowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, którzy zorganizowali w piątek, 27 stycznia kiermasz ciasteczek i słodkości. W sobotę w MOKiS miał się odbyć bal karnawałowy dla WOŚP, ale niestety w ostatniej chwili został odwołany.

W niedzielę na ulicach miasta i okolicznych gmin kwestowało 150 wolontariusz ze skarbonkami WOŚP i czerwonymi serduszkami. Akcję wsparło Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice, która od rana na myślenickim Rynku zapraszało na przejażdżki zabytkowymi samochodami.

Na swój sposób z WOŚP zagrały myślenickie morsy, które w samo południe "zanurzyły się w pomaganiu" w Rabie na Dolnym Jazie. Wydarzenie zorganizowali Katarzyna Reklińska i Andrzej Jawor.

W sali MOKiS, gdzie odbywają się oststnie finały WOŚP, zagrały dla WOŚP zespoły: SzNaJdeR, Beatbox, Panaceum, HighSanity, Bakutil, Web O'Brook, KontrKultura, The Bastard, Eleven Dance Academ i Rycerze Okrągłego Stołu.

„155 696,30 zł to kwota jaką dziś zebrali wolontariusze Myślenickiego Sztabu, ale to jeszcze nie koniec! Do eSkarbonek można jeszcze wpłacać do jutra do północy, natomiast licytacje na allegro potrwają jeszcze ok tydzień. Dziękujemy za dziś" - podsumował na swojej stronie sztab WOŚP Myślenice.

❤️❤️❤️155 696,30 PLN ❤️❤️❤️ to kwota jaką dziś zebrali wolontariusze Myślenickiego Sztabu ale to jeszcze nie koniec! Do...

Opublikowany przez WOŚP Myślenice Niedziela, 29 stycznia 2023

Sułkowice: ponad 24 tys. zł!

Po raz kolejny zagrał też sztab WOŚP w Sułkowicach. W tym roku kwestowało 20 wolontariuszy, którzy w niedzielę przed południem zbierali do puszek przed kościołami.

O godz. 16.00 w ramach 31 finału WOŚP w Sali Widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl teatralny pt.: Przez Bajki w Świat oraz licytacje gadżetów WOŚP.  W sumie sztab, którego szefem jest Krzysztof Trojan dla Orkiestry zebrał 23 840,01 zł. - 23 191,77 zebrali wolontariusze, a 648,24 zł. wpłynęło z aukcji i sprzedaży gadżetów. W tym roku zabrano tez datki w obcych walutach: 48 Euro, 47 eurocentów, 20 hrywien ukraińskich. "Brawo, brawo jesteście wspaniali. W tym trudnym czasie, złej pogodzie udowodniliście, że WOŚP może zrealizować główne hasło 31 Finału „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy" - podsumował sztab na Facebooku Sułkowicki Ośrodek Kultury.

Sztab 1354 WOŚP w Sułkowickim Ośrodku Kultury!!!❤️ W dniu 29 stycznia 2023 roku 20 wolontariuszy kwestowało na terenie...

Opublikowany przez Sułkowicki Ośrodek Kultury Niedziela, 29 stycznia 2023
Sztab WOŚP w Sułkowicach - fot. Sułkowicki Ośrodek Kultury

Dobczyce: debiut z (MOTO) pompą!

W Dobczycach granie z WOŚP rozpoczęła już w sobotę pod zaporą MOTO Orkiestra, która zaprosiła fanów motoryzacji na pokazy driftowania i wyścigi, zwieńczone koncertem.

W niedzielę finałowa zbiórkę rozpoczęły na sportowo Rozbiegane Dobczyce od "Kółek dla Orkiestry" w Parku Miejskim. Podobnie jak w Myślenicach, nie zabrakło też morsowania. Po południu w holu Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego w Dobczycach przygotowano atrakcje dla najmłodszych, natomiast na głównej sali zagrały regionalne zespoły, a gwiazdą była Banda i Wanda. O godz. 20 symboliczne "światełko do nieba" uświetnił pokaz baletu "Shine". "Mamy już na koncie ponad 52 tys. zł. ale jeszcze do północy działa eskarbonka, gdzie wciąż możecie dorzucić swoją cegiełkę na walkę z sepsą! (...) Pamiętajcie, każda złotówka ma znaczenie! A gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - podsumował sztab WOŚP w Dobczycach.

Łapcie pierwsze fotki z niedzielnego Finału WOŚP ❤️🔥❤️ Mamy już na koncie ponad 52 tys. zł 💪 ale jeszcze do północy...

Opublikowany przez WOŚP DOBCZYCE Poniedziałek, 30 stycznia 2023

W sumie trzy sztaby zebrały już 232 tys. zł, a nie jest to jeszcze wynik ostateczny, bo wciąż trwają licytacje na allegro.

fot. Fb. WOŚP Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka