piątek, 18 grudnia 2020 15:20

Zakaz przemieszczania się nie tylko w Sylwestra? Morawiecki: Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji

Autor Marzena Gitler
Zakaz przemieszczania się nie tylko w Sylwestra? Morawiecki: Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji

"Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się" - powiedział w wywiadzie dla wp.pl premier Mateusz Morawiecki. Rząd planuje również zmiany w prawie, aby ten zakaz był zgodny z obowiązującą legistlacją.

Będzie godzina policyjna?

Dziennikarze wp.pl zapytali szefa rządu, czy wprowadzi godzinę policyjną do czasu wdrożenia szczepień. - Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Poinformował też, że prowadzone są rozmowy na poziomie politycznym oraz dyskusje z prezydentem. - Obserwujemy dane i dalsze decyzje uzależniamy od nich. Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna - podkreślił premier. - Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny.

Co ze szkołami po 17 stycznia?

W wywiadzie padło też pytanie o powrót dzieci do szkół. - Na dzisiaj nie jesteśmy w stanie tego określić. Dmuchamy na zimne wiedząc, że w sytuacji wzrostu zakażeń i braku dyscypliny społecznej, grożą nam kolejne restrykcje, a nie luzowanie obostrzeń. W optymalnym wariancie klasy 1-3 wrócą do nauczania stacjonarnego i hybrydowego po 18 stycznia.

foto: Małopolska Policja

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje