czwartek, 24 lutego 2022 13:04

Myślenice. Wielki sukces Iwony Piekarz. Została wicemistrzynią Polski

Autor Norbert Kwiatkowski

Podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w Jakuszycach - Szklarskiej Porębie srebrny medal w kategorii do lat 23 Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła Iwona Piekarz, mieszkanka Gminy Myślenice reprezentująca klub LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.

Iwona Piekarz wicemistrzostwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła w biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem łyżwowym). Pierwsze miejsce zajęła Marcelina Wojtyła z AZS AWF Katowice z czasem 48:58,7, druga była Iwona Piekarz z czasem 53:27,2, natomiast na najniższym stopniu uplasowała się Sonia Miczołek z KS Jedność Nowy Sącz z czasem 54:56,8. Na czwartym miejscu zawody zakończyła druga z reprezentantek LKS Markam Wiśniowa-Osieczany - Renata Król.

Na co dzień Iwona Piekarz jest również instruktorem narciarstwa biegowego Polskiego Związku Narciarskiego, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z Gminy Myślenice, jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice - Dolne Przedmieście, angażując się w działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Źródło oraz foto: Miasto i Gmina Myślenice