niedziela, 27 grudnia 2020 11:15

ZOO w Krakowie zaprasza na ścieżką zimowego zwiedzania

Autor Marzena Gitler
ZOO w Krakowie zaprasza na ścieżką zimowego zwiedzania

ZOO w Krakowie opracowało mapkę ze ścieżką zimowego zwiedzania. Oprócz niej przygotowano grę terenową dla dzieci a jeszcze tylko dziś można zobaczyć żywą szopkę.

Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza rodziny z dziećmi na Ścieżkę Zimowego Zwiedzania. Bezpłatne mapki czekają na gości w kasie ogrodu. Mapka ma pomóc dotrzeć do najciekawszych gatunków zwierząt, które przez całą zimę czekają na zwiedzających. Są wśród nich nie tylko wielbłądy, lisy polarne, tygrysy czy pantery śnieżne, ale także pelikany czy góralki skalne.

Na odwrocie mapki pojawiła się w tym roku gra terenowa. Rodziny z dziećmi mogą się z nią zmierzyć, odnajdując wskazane na mapce gatunki, wpisując je w krzyżówkę i rozwiązując hasło. Warto zabrać więc ze sobą długopis. W przerwie gry można odwiedzić Mini-ZOO gdzie czekają gatunki udomowione, jak osły, alpaki, owce i kozy, które można zobaczyć z bliska i pogłaskać.

Wycieczka do krakowskiego ZOO może być także wspaniałym uzupełnieniem lekcji biologii. Przy alejkach pojawiły się nowe tablice edukacyjne, m.in. o słoniach, o powrocie koni Przewalskiego do natury, o rodzinie jeleniowatych i kłopotach ryb w morzach i oceanach. Na rodzinną wizytę w ZOO warto przeznaczyć co najmniej dwie godziny.

Dodatkową atrakcją na święta jest żywa szopka, po raz pierwszy zorganizowana w Krakowskim Ogródzie Zoologicznym. Do tej pory zwierząta z ZOO brały udział w żywej szopca u franciszkanów, której w tym roku nie ma z powodu epidemii.

Kraków. Żywa szopka w krakowskim ZOO
Jednak odbędzie się Żywa Szopka w Krakowie! Wprawdzie nie u ojców franciszkanów, którzy z powodu pandemii odwołali w tym roku to wydarzenie, ale Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym - informuje krakowski ogród zoologiczny.

Przypominamy ZOO jest czynne cały rok. W sezonie zimowym w godz. 9-15. Kasy są czynne do godz. 14. Z powodu epidemii obnizono ceny biletów. Bilet normalny kosztuje 18 zł, a ulgowy 10 zł.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje