piątek, 18 grudnia 2020 10:38

Kraków. Żywa szopka w krakowskim ZOO

Autor Marzena Gitler
Kraków. Żywa szopka w krakowskim ZOO

Jednak odbędzie się Żywa Szopka w Krakowie! Wprawdzie nie u ojców franciszkanów, którzy z powodu pandemii odwołali w tym roku to wydarzenie, ale Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym - informuje krakowski ogród zoologiczny.

- Żywą Szopkę organizujemy po raz pierwszy – mówi Teresa Grega, dyrektor         Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. - Powstanie w leśnej oprawie, na terenie Mini-Zoo, gdzie łatwiej zachować wysoki reżim sanitarny. Zadbamy o limity osób, dezynfekcję dłoni i maseczki!

Maryję, Jezuska i Józefa w towarzystwie kóz i osiołka będzie można odwiedzać w ogrodzie zoologicznym 25, 26 i 27 grudnia w godz. 12-14. Wszystko przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd.

W Krakowie historia Żywych Szopek sięga 1992 roku. Zawsze były organizowane u ojców franciszkanów. Świętej Rodzinie towarzyszyły zwierzęta, m.in. przywożone z krakowskiego ZOO. Tym razem osiołek i kozy waliserskie wystąpią na swoi terenie.

Do zwiedzenia ZOO upoważnia bilet, który można kupić w kasie Zoo lub w Internecie na stronie zoo-krakow.pl. W krakowskim ZOO obowiązkują maseczki, dezynfekcja dłoni i zachowanie bezpiecznego dystansu.

foto: ZOO Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje