czwartek, 4 maja 2023 08:45

Bawiła się na boisku, gdy przygniotła ją bramka. Nie udało się uratować 12-latki

Autor Katarzyna Jamróz
Bawiła się na boisku, gdy przygniotła ją bramka. Nie udało się uratować 12-latki

Tragiczne wieści dotarły z Krakowa. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, która podczas zabawy na boisku została przygnieciona przez bramkę.

Do koszmarnego wypadku doszło w sobotę (29 kwietnia) około godziny 20:30 na boisku w miejscowości Zalasowa (powiat tarnowski, gmina Ryglice). Według relacji świadków 12-latka huśtała się na bramce, która w pewnym momencie przewróciła się i przygniotła dziecko.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego rozpoczął walkę o życie 12-latki. Na pomoc wezwano również śmigłowiec lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po trwającej blisko godzinę reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe dziecka. Poszkodowana dziewczynka została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan był krytyczny.

Jak informuje TVN24, w czwartek (4 maja) rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przekazała, że u 12-latki zdiagnozowano śmierć mózgu. Dziecko zmarło.

Okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśnia policja.

Fot. OSP Zalasowa

Czytaj również

11-latka musiała być poddana resuscytacji. Na miejsce wezwano śmigłowiec
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (29 kwietnia) w miejscowości Zalasowa. Wg relacji świadków 11-latka miała zostać przygnieciona na boisku przez bramkę. Na pomoc został wezwany helikopter. W miejscowości Zalasowa (gm. Ryglice) doszło do wypadku, w którym poszkodowana została 11-letnia dziewczyn…

Tarnów - najnowsze informacje