środa, 12 kwietnia 2023 09:15

Bolesław: Myślał, że kierowca potrzebuje pomocy. Prawda okazała się inna

Autor (red)
Bolesław: Myślał, że kierowca potrzebuje pomocy. Prawda okazała się inna

Na uznanie zasługuje obywatelska postawa świadka, który zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy volkswagena i niezwłocznie powiadomił policję.

W poniedziałek (03.04. 2023) po północy Dyżurny Komisariatu Policji w Bukownie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy. Mężczyzna poinformował, że stojąc przed lokalem w Bolesławiu zauważył zaparkowany na poboczu drogi samochód, który miał włączone światła awaryjne. Mężczyzna podszedł do kierowcy, by udzielić mu pomocy. Kiedy jednak wyczuł od niego woń alkoholu, bez wahania wyciągnął kluczyki ze stacyjki i natychmiast poinformował policję. Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jak udało się ustalić, kierowca volkswagena wracał  od znajomych z Katowic, gdzie spożywał alkohol. W drodze powrotnej samochód „odmówił” posłuszeństwa i kierowca musiał zatrzymać swój pojazd na poboczu.

Mężczyzna został  zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do dwóch lata więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują, aby każdy stanowczo reagował na podejrzane zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i pozostałych. Każdy może zadzwonić  -  nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim incydencie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje