piątek, 8 września 2023 16:15

Bezpieczniej na pasach niewielkim kosztem

Autor Marzena Gitler
Bezpieczniej na pasach niewielkim kosztem

Sebastian Mlak zaapelował o namalowanie haseł, które przypomną przechodzącym przez pasy, aby odłożyli telefon. - Małym kosztem możemy poprawić bezpieczeństwo - zauważa radny Powiatu Wadowickiego.

W ostatnim czasie hasła "Odłóż telefon i żyj!"  zostały namalowane przed przejściami dla pieszych w Wadowicach. Sebastian Mlak zaapelował do wszystkich włodarzy z powiatu wadowickiego, aby również tam została zorganizowana taka akcja. - Warto powielać dobre pomysły.  W ostatnim czasie zostało zrobione to w Gminie Wadowice. Wczoraj wystąpiłem do wszystkich włodarzy Gmin w Powiecie Wadowickim z prośbą o namalowanie napisów "Odłóż telefon i żyj!" przed przejściami dla pieszych przede wszystkim w okolicach szkół - informuje radny Powiatu Wadowickiego.

Według danych Komendy Głównej Policji ofiarami wypadków są nie tylko kierowcy i pasażerowie, ale również niechronieni uczestnicy ruchu  drogowego. W pierwszym półroczu 2023 r. w Polsce zanotowano zbliżoną do danych ubiegłorocznych wypadków z udziałem pieszych – 2231 (2238 w 2022  r.), z których najwięcej  miało miejsce na przejściach dla pieszych 1177 (1151 w 2022 r). - Małym kosztem możemy poprawić bezpieczeństwo - zauważa Sebastian Mlak.

fot. Fb. Sebastian Mlak

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka