środa, 9 września 2020 13:06

Biurko regulowane, czyli wygoda i zdrowie

Autor Głos 24
Biurko regulowane, czyli wygoda i zdrowie

Biurko regulowane, czyli wygoda i zdrowie

Biurko regulowane to mebel, który można pod wieloma względami dostosować do naszych potrzeb. A najważniejsze jest to, że bardzo wyraźnie wpłynie na postawę, a tym samym przyczyni się do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszego kręgosłupa. Nie trzeba dodawać, że jest to szczególnie ważne w przypadku rosnących dzieci i młodzieży.

  1. Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniego biurka?
  2. Biurko z regulacją wysokości – nie tylko do pracy siedzącej.
  3. Porządek na biurku – jak go utrzymać?
  4. Biurko regulowane do domu i biura.

Siedzący tryb życia nie należy do najzdrowszych. Cierpi na tym przede wszystkim nasz kręgosłup, ale także narządy wewnętrzne, nie mówiąc już o tym, że długotrwałe siedzenie przyczynia się także do powstawania żylaków. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wstawanie od biurka co godzinę przynajmniej na parę minut. Poza tym warto także zadbać o to, aby siedzenie za biurkiem przez kilka godzin z rzędu było jak najbardziej komfortowe. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dojrzałych. Niestety bardzo trudno jest dobrać biurko, które byłoby wygodne. W przypadku dzieci taki zakup zazwyczaj starcza na bardzo krótko, a to z racji tego, że młodzi ludzie dość szybko rosną, więc teoretycznie wymiana biurka musiałaby się odbywać dość często. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest biurko regulowane. Dlaczego taka konstrukcja tego mebla jest najbardziej optymalna? Poniżej parę kluczowych kwestii i wariantów zastosowania biurka z regulacją wysokości.

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniego biurka?

Częściowa odpowiedź na to pytanie padła już powyżej. A teraz pora zgłębić temat. Dorośli w biurze, a także dzieci odrabiające lekcje czy siedzące przy komputerze, spędzają przy biurku bite parę godzin. Dlatego biurko powinno być ergonomiczne i funkcjonalne. Ten pierwszy termin oznacza, że mebel powinien być idealnie przystosowany do warunków pracy i do anatomicznych i psychofizycznych warunków jego użytkownika. Funkcjonalność biurka wiąże się zaś z tym, że musi być praktyczne. Najlepiej, gdy w  łatwy można je dostosować do indywidualnych potrzeb. I dotyczy to nie tylko wysokości biurka, ale i wyboru blatu. Ergonomię i funkcjonalność znakomicie łączą biurka regulowane.

Biurko z regulacją wysokości – nie tylko do pracy siedzącej

Decydując się na biurko z regulacją wysokości, zapewniamy swojemu dziecku nie tylko wygodę i inwestujemy w jego zdrowy kręgosłup, a tym samym prawidłową postawę. To także inwestycja na parę lat – regulowany stelaż pozwala na dopasowanie biurka do zmieniającego się, aktualnego wzrostu. Poza tym istnieje możliwość wyboru blatu, który, kolokwialnie mówiąc, będzie się najlepiej sprawdzał. To samo dotyczy pracowników biur – zwłaszcza gdy przy jednym biurku muszą na zmianę pracować dwie osoby lub więcej. Wtedy, by zapewnić w sposób ekonomiczny wygodę każdemu użytkownikowi, warto zainwestować w biurko do pracy na stojąco.

Trzeba także pamiętać o tym, że praca przy biurku to nie tylko praca siedząca. W wielu miejscach (na przykład na recepcjach czy w punktach obsługi klienta) pracownik musi wykonywać swoje zadania w pozycji stojącej. I tutaj także znakomicie sprawdza się tzw. biurko stojące. To rodzaj biurka regulowanego o stelażu nadającym się do modyfikacji wysokości, tyle że przeznaczone do pracy na stojąco. Takie biurko stojące sprawdzi się także wtedy, gdy pracownik, który przez większość dnia wykonuje swoje zadania na siedząco, będzie chciał rozprostować nogi i przez chwilę postać. Dwa zamontowane silniczki w sposób prosty i niekłopotliwy pozwolą ponieść blat biurka tak, że możliwa będzie praca na stojąco. Taka różnorodność na pewno przyczynia się do większej wydajności pracownika, a także do tego, że jest mu wygodniej i nie cierpi na przykład z powodu bólów kręgosłupa.

Porządek na biurku – jak go utrzymać?

Porządek na biurku to podstawa dobrej organizacji. Z pomocą w tej kwestii także przychodzą biurka z regulacją wysokości. Poza wyborem odpowiedniego blatu (prostego lub z wycięciem, różnej wielkości), który umożliwia takie rozmieszczenie przedmiotów, aby na biurku panował ład, funkcjonalnym rozwiązaniem są także różne schowki na kable. Gdyż one piętrzące się na biurku niczego nie ułatwiają. Dlatego biurka regulowane w większości modeli mają na blatach przepusty na kable, które w niekłopotliwy sposób pozwolą je ukryć. Dodatkowo biurka o regulowanych stelażach mają także organizery na kable pod blat, dzięki czemu te nie plączą się chaotycznie pod biurkiem. Ale to jeszcze nie wszystko! Konfigurując swoje biurko regulowane czy też tego typu biurko stojące, mamy możliwość dodatkowo umieścić w nim gniazdo blatowe wraz z gniazdem USB. W ten sposób pozbędziemy się problemów z za krótkimi kablami, które uniemożliwiają szybkie podłączenie potrzebnych urządzeń, a tym samym utrudniają pracę.

Biurko regulowane do domu i biura

Jak więc łatwo wywnioskować z powyższego artykułu, biurko z regulacją wysokości sprawdzi się zarówno jako podstawowy mebel dla dzieci i młodzieży, jak i w pracy w biurze czy w innym miejscu. To inwestycja bardzo opłacalna, po pierwsze ze względu na zdrowie, po drugie wygodę wykonywanej pracy, a po trzecie – oszczędność finansów.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje