poniedziałek, 29 stycznia 2024 14:44

Centrum Kultury w Pleśnej otwarte dla mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Centrum Kultury w Pleśnej otwarte dla mieszkańców

Mieszkańcy mogą już korzystać ze zmodernizowanego Centrum Kultury w Pleśnej. Placówka po remoncie otworzyła swoje podwoje na 32 finał WOŚP.

W budynku przebudowano i rozbudowano poddasze, dzięki temu placówka zyskała nowe sale do prowadzenia zajęć i warsztatów. Budynek został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na wyższe kondygnacje można dostać się przeszkloną windą. Powstała też nowa toaleta dla osób na wózku. Niewątpliwą atrakcją będzie też nowy, zabudowany taras.

Przykład udanej inwestycji

Oficjalnego otwarcia budynku dokonano w piątek, 26 stycznia podczas sesji Rady Gminy Pleśna. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Małopolski Józef Gawron.

Sesję zorganizowano w odnowionej sali widowiskowej, która dzięki dofinansowaniu wzbogaciła się w profesjonalny sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy. - Centrum Kultury w Pleśnej po modernizacji prezentuje się świetnie i jest niezwykle nowoczesne. To przykład udanej realizacji projektu z wykorzystaniem środków unijnych. Z pewnością będzie świetnie służył mieszkańcom, dając wiele możliwości spędzania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań – mówił wicemarszałek Józef Gawron.

- Dzisiaj symbolicznie dokonaliśmy otwarcia obiektu po jego modernizacji. Dziękuję za obecność, ciepłe słowa dotyczące współpracy i dofinansowanie prac przy tym zadaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - odnowa obszarów wiejskich (rewitalizacja przestrzeni regionalnej) w kwocie 2 410 264,82 zł. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się zarówno do uzyskania dofinansowania, ale również do napisania wniosku, projektu, wykonawstwa i nadzoru nad jego realizacją – mówił wójt gminy Pleśna, Józef Knapik.

Modernizacja budynku i wyposażenie placówki pochłonęło blisko 7,5 mln zł. Przedsięwzięcie zrealizowano przy wsparciu środków europejskich z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Na  ten cel gmina pozyskała ponad 2,4 mln zł. Prace trwały około roku.

Kwestowanie i zwiedzanie

Mieszkańcy mogli zobaczyć zmodernizowane Centrum podczas wydarzeń towarzyszących 32. Finałowi WOŚP. Było kino familijne i cały, obszerny blok artystyczny poprzedzony możliwością obejrzenia całego obiektu.  Na scenie zaprezentowali się młodzi tancerze ze Szkoły Podstawowej w Janowicach, chórzyści z „Raggi di Sole” działającego przy ZSP w Rzuchowej, Orkiestra Dęta Szczepanowice z wokalistami: Marceliną Cieślik, Dominiką Klimczak, Szymonem Chatałą i Grzegorzem Łazarkiem, chór „Janowice” i grupa kolędnicza "Pleśnioki". Podczas finału od godzin porannych 23 wolontariuszy, kwestowało na rzecz 32. Finału WOŚP.

Marzena Gitler, fot. CK w Pleśnej, UMWM

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka